Po dlouhých měsících dohadů a spekulací se očekávané Xiaomi Mi 6X konečně blíží do finální fáze a reálného vydání telefonu. To by mělo proběhnout 25. dubna v areálu Wuhanské univerzity a příznivci už tak pomalu žhaví peněženky. Očekávání jsou však možná až příliš velká, protože předchůdce Mi 5X (a hlavně identický Mi A1 s čistým Androidem) byly prodejní hity a novinka podle všeho bude spíše lehkou evolucí než revolucí. Po prvních snímcích se na internet dnes dostalo i první promo teaser video, které vám samozřejmě nemůžeme zatajit.

Video potvrzuje již dříve oznámenou pětici barevných verzi tohoto telefonu, ale v podstatě jedinou novou barvou k dispozici je modrá Glacier Blue. Podle všeho dorazí Xiaomi Mi 6X vybavené procesorem Snapdragon 626, což je mírný upgrade z minule použitého Snapdragonu 625, ale jde opravdu jen o lehké vylepšení. Jedná se o osmi-jádrový procesor taktovaný na 2.2 GHz vyráběný 14nm výrobním procesem a pro potřeby střední třídy určitě stačí, i když by asi každý z nás radši viděl alespoň Snapdragon 636.

Telefon bude mít 5,99-palcový displej s FullHD+ rozlišením 2160×1080 pixelů a poměrem stran 18:9. Jedná se už o pátý model Xiaomi s touto úhlopříčkou displeje v krátkém časovém úseku (Mi MIX 2, Mi MIX 2S, Redmi 5 Plus, Redmi Note 5) a více diverzity by možná rozhodně neškodilo. Hlavním tahákem nového Mi 6X by však měly být fototaparáty, kde zadní duo bude mít rozlišení 20 Mpix se světelností f/2.0 + 8 Mpix s f/1.8. Selfie kamerka pak bude také 20 Mpix s f/2.0, takže se jedná určitě o pěkný skok od minulé generace.

Dále se pak dočkáme 4 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti a s největší pravděpodobností i hybridního SIM slotu stejně jako o Mi 5X, takže rozšíření pomocí microSD karty nebude problém. Co se týče systému tak by hned z výroby měl telefon mít Android 8.1 Oreo s nadstavbou MIUI 9.5 a podporovat Project Treble. Malým důvodem k obavám je pak i nižší kapacita baterie 2910 mAh, což navzdory nízké spotřebě Snapdragonu 626 a dlouholetým zkušenostem Xiaomi s optimalizací spotřeby potěší málokoho. Podle všeho by také měl být vynechán 3.5mm sluchátkový audio jack ve prospěch jediného USB Type-C portu.

To je prozatím vše, zbytek se asi dozvíme až přímo 25. dubna ve Wuhanu. Zajímavá bude samozřejmě hlavně nastavená cena, protože při současném nabitém portfoliu Xiaomi ve střední třídě bude nutné něčím zaujmout. To by se pak určitě mělo podařit, pokud se opět Xiaomi rozhodne vydat verzi Mi A2 s čistým Androidem. Tak držme palce.