Touha získat úplně bezproblémový smartphone vyvolala u mnoha výrobců chytrých telefonů urputnou snahu vyvinout jedinečné technologie. Cílem je zkvalitnit funkcionalitu a zjednodušit používání. Prostě vše pro blaho zákazníka. Mezi jedno takové vylepšení patří technologie, která by umožnila, aby snímač otisků prstů fungoval v displeji. Společnost OPPO si nyní nechala patentovat snímač otisků prstů v displeji od Státního úřadu pro duševní vlastnictví Číny (SIPO).

Několik společností ji již předběhlo a s takovými chytrými telefony přišly například Vivo a Huawei. Dále také Meizu a Samsung si nechali tuto specialitu patentovat. Takže společnost Oppo je další na řadě.

Patentové snímky

Patentové snímky ukazují, že tato funkce nejen odemkne smartphone, ale také zaručí bezproblémové online platební transakce. Na snímcích můžete vidět sekvenci zadávání otisku prstu a oblast prstu, která bude rozpoznána. Tato funkce může být použita, když je obrazovka zapnutá, čímž se liší od snímačů otisků prstů Synaptics.

Tahle vlastnost by mohla upoutat velkou pozornost mnoha zákazníků. Doufáme, že společnost Meizu ani Oppo či Samsung nenechá své fanoušky dlouho čekat a brzy ohlásí nový přístroj s touto funkcí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.