Pojem 5G připojení už není jen prázdným slovem, ale v příštím roce se stane žhavou skutečností. Spousta společností letos investuje do vývoje 5G připojení a některé z nich dokonce chystají telefony, které jej budou podporovat. Například Huawei plánuje uvedení prvního 5G telefonu na 3. kvartál 2019.

Tuto informaci podala společnost Huawei na globálním summitu analytiků, který právě probíhá v Shenzhenu. Kromě toho také zástupci Huawei sdělili, že na první polovinu příštího roku chystají uvolnění WiFi hotspotu s podporou 5G.

Huawei plánuje

Očekává se, že jak hotspot tak i telefon s podporou 5G budou osazeny moduly z dílen Huawei. Už na letošním MWC totiž Huawei představila modem Balong 5G01, který by mohl být použit v 5G hotspotu. Dále také není tajemstvím, že Huawei už testuje 5G v italském Turíně.

Pokud tedy vše půjde podle plánu, mohla by být společnost Huawei jedním z prvních výrobců, kteří v příštím roce technologii 5G využijí. Ovšem pravdou je, že podmínky pro pokrytí 5G budou velmi specifické a této rychlosti bude dosahováno jen v určitých oblastech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.