Začátkem letošního roku si Xiaomi připravila už docela slušnou nadílku telefonů ve všech třídách. Na světě jsou Redmi Note 5, Mi Mix 2S a herní telefon Black Shark. Aby toho nebylo málo v Geekbench se objevil přístroj s kódovým označením Xiaomi Cereus.

Asi všichni fanoušci Xiaomi netrpělivě čekají na Mi 7, ovšem ještě před tímto telefon bude patrně koncem dubna/apríla představen Xiaomi Mi 6X. Nu a podle výpisu z Geekbench se můžeme těšit i na levný kousek. Xiaomi Cereus je totiž osazen procesorem MT6765.

Xiaomi Cereus

Telefon dosáhl v single-core testu 745 bodů a v multi-core pak skóre 3562. Vidíme také, že procesor MT6765 bude doplněn 3 GB RAM a samotný čipset je taktován na 2,0 GHz. Měl by být postaven na 12 nm výrobní technologii, což by mělo vést k nižší spotřebě energie.

Ovšem nejzajímavější otázkou je, o jaký Xiaomi telefon ve finále půjde. Spekuluje se jak o Redmi 6A, tak i o Redmi 5X. Redmi 5A byl vydán zhruba před čtyřmi měsíci a těžko říci, zda by společnost po tak krátké době uvedla jeho nástupce. Naopak Redmi 4X byl představen loni v květnu/máji, takže vydání jeho letošního nástupce by asi dávalo větší smysl.

Ať tak či tak, telefon bude určitě velkou posilou v segmentu levných zařízení, se kterými Xiaomi debutovala v roce 2016.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.