Značka Motorola chystá na 19. dubna/apríla představení letošní řady Moto G6 a kromě Moto G6 a Moto G6 Plus bychom se měli dočkat i Moto G6 Play.

Nejsilnější ze všech tří telefonů, Moto G6 Plus se nedávno objevil v Geekbench a díky tomu můžeme potvrdit některé z jeho parametrů.

Oproti původním předpokladům, kdy se očekávalo použití procesoru Snapdragon 630, bude Moto G6 Plus osazen Snapdragon 660 se 4 GB RAM.

Ovšem pokud se podíváme na výsledky, kdy v single-core testu získal přístroj 866 bodů a v multi-core pak 4123 bodů, je zřejmé, že toto skóre je u Snappdargon 660 nízké. Běžně totiž v Geekbench dosahují telefony s procesorem Snapdradon 660 více než 5000 bodů.

Moto G6 Plus

Je tedy možné, že buď software není dobře odladěn a optimalizován a nebo benchmark prostě špatně detekoval typ procesoru a Moto G6 Plus je skutečně osazen Snapdragon 630.

Tato situace, kdy byl v testu špatně detekován procesor,nastala i v případě HTC U11. Takže se neradujme předčasně. V případě Moto G6 Plus se očekává, že telefon bude mít 5,93 palcový displej s rozlišením FullHD+ a poměrem stran 18:9. V rámci paměti RAM zde najdeme tři varianty, a to 3 GB, 4 GB a 6 GB. Hlavní fotoaparát bude duální s rozlišením 12 a 5 MPix. Baterie bude mít kapacitu 3250 mAh.

Zkrátka a dobře Moto G6 Plus bude přístrojem střední třídy bez nějakých větších vychytávek nebo inovací. Ale i přesto raději počkejme na prezentaci, kde se potvrdí vše, o čem zatím jen spekulujeme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.