Včera se nám poprvé oficiálně představil i dlouho očekávaný specializovaný herní telefon Black Shark, jehož vývoj byl z většiny financován Xiaomi, ale logo tohoto čínského giganta na něm nakonec nikde nenajdeme. Ale v podstatě neomezené zdroje jsou znát, protože telefon disponuje opravdu velmi pokročilým a výkonným hardwarem a navíc velmi slušivým a zároveň bytelným zpracováním.

Xiaomi Black Shark opravdu vypadá trochu jako žralok a minimálně se tak cítí. Rozměry telefonu jsou 161.6×75.4x 9.25 mm a váha jen 190 g, což je na herní stroj velmi slušné číslo. Na zádech telefonu pak najdeme svítící logo značky, což jen podtrhuje velmi výrazný design. Antény telefonu jsou řešeny ve tvaru „X“, takže nehrozí blokace signálu ať už budete telefon držet jakkoli. A pro herní účely je k dispozici volitelný připojitelný pseudo-gamepad s joystickem, který je ale jen pro jednu stranu telefonu. Přidá jen 40 g váhy, připojuje se pomocí Bluetooth a díky vlastní 340 mAh (někde se udává 150 mAh) baterii by měl vydržet na jedno nabití až 30 hodin.

Black Shark dostal do vínku 5,99-palcový 18:9 displej s FullHD+ rozlišením (2160×1080 pixelů), 97 % DCI-P3 barevným gamutem a 550 nity jasu. Podle všeho sice displej nemá obnovovací frekvenci 120Hz jako třeba Razer Phone, ale na druhou stranu by k vylepšení obrazu měl přispět integrovaný čip od Pixelworks, který se postará o optimalizaci při rychlých scénách.

O výkon se postará procesor Snapdragon 845 spol s grafikou Adreno 630, 6GB/8GB LPDDR4X RAM a 64GB/128GB UFS 2.1 vnitřní paměti. A protože jde o herní telefon, tak nemůže chybět pořádné vodní chlazení, které by mělo pomoci snížit teploty v zátěži až o 8 stupňů. Co se týče fotoaparátů, tak má telefon duální zadní sestavu se 20 Mpix + 12 Mpix senzory a světelností f/1.75 spolu se selfie 20 Mpix kamerkou se světelností f/2.2.

Specialitou je i čtečka otisků prstů na přední straně, která slouží i jako konfigurovatelné tlačítko k přiřazení široké škály funkcí a bonusem je i další One-Touch SHARK tlačítko na boku telefonu Samozřejmostí je podpora dual SIM, Bluetooth 5, Hi-Fi audio převodník spolu se stereo reproduktory a jiné. Baterie má kapacitu 4000 mAh a samozřejmě podporuje rychlo-nabíjení Quick Charge 3.0. Vše běží na systému Android 8.1 Oreo a bohužel to vypadá, že se nedočkáme 3.5mm sluchátkového jacku a pro nás důležitého LTE pásma B20 tedy 800 MHz.

Zbývá už jen doplnit ceny, základní 6GB+64GB varianta se bude prodávat za 2999 juanů (tedy asi 477 dolarů) a lepší 8GB+128GB verze za 3499 juanů (tedy asi 557 dolarů). Připojitelný gamepad přijde na pouhých 179 juanů (29 dolarů), takže jde v podstatě o nutný doplněk. Xiaomi Black Shark bude zatím dostupné pouze v Číně, takže můžeme doufat, že si pro globální vydání firma pohraje minimálně ještě s podporou LTE frekvencí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.