Vernee X už je na trhu k dostání pěkných pár týdnů (třeba i přímo u nás v oficiálním zastoupení Vernee) a prozatím jsme měli možnost vidět dvě verze tohoto telefonu, 6GB+128GB a 4GB+64GB. Teď se chystá nový kousek jdoucí zlatou střední cestou s kapacitou pamětí 6GB+64GB a do vínku dostal i lehce zavádějící označení Vernee X1, ačkoliv se jedná v podstatě o identický model.

Vernee X1 má shodný 6-palcový FHD+ displej s poměrem stran 18:9 a užitnou plochou předního panelu až 83.8 %, stejně jako dvojitě zakřivený 2.5D design. Čtveřice kamer je také papírově stejná, tedy přední duo 16 Mpix + 5 Mpix se senzorem Sony IMX258 a světelností f/2.0 a zadní dvojička 13 Mpix + 5 Mpix. Ale díky lépe vyladěnému a optimalizovanému softwaru a vylepšenému beauty 2.0 režimu pro selfie by měly být výsledné fotografie teoreticky lepší.

Uvnitř pak stále vládne octa-core processor Helio P23 spolu se 6 GB LPDDR4X RAM a grafikou Mali-G71MP2. Kapacita baterie je nadprůměrných 6200 mAh a díky speciálnímu VOS šetřícímu režimu by měla být i výdrž na velmi vysoké úrovni. A s rychlo-nabíjením nebudete zaostávat ani při doplňování šťávy, protože telefon kompletně dobijete jen za 2.5 hodiny. Technologie Face ID je zpět s ještě rychlejším odemykáním jen 0.2s a pro tradicionalisty je vzadu samozřejmě i klasická čtečka otisků prstů.

Vernee X1 se poprvé objeví v prodejích na e-shopu Banggood v úterý 16. dubna a až do 22. dubna si jej budete moci pořídit za speciální cenu 199.99 dolarů. Nebo se můžete pokusit štěstí na oficiálních stránkách výrobce, kde bude probíhat soutěž o nějaký ten kousek zdarma.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.