Pokrok nezadržíme. Satelitní telefony byly doposud doménou špionážních filmů s hormonálně posunutými agenty a úžasnými ženami z říše snů. Ale co, řekla si společnost Thuraya, a představila satelitní mobilní telefon pro všechny s názvem Thuraya X5-Touch. A tak byl na tiskové konferenci představen nový smartphone určený pro ty, kteří se pohybují v oblastech nedotknutých klasickým signálem. Jako jsou častokrát třeba lidé z neziskových organizací.

Co tedy představila společnost na své tiskové konferenci? Jde o přístroj X5-Touch, umožňující komunikovat s jiným telefonním číslem mimo sítě běžné v daném místě a hlavně v místech bez signálu. Spojení je totiž navázáno přes telekomunikační satelit. V podstatě jde o telefon s podporou MSS a s možností spojit se 161 zeměmi bez přítomnosti klasického signálu.

Thuraya X5 - Touch

O co vlastně jde? Jde o první telefon na bázi Androidu, který umí přijímat jak  2G, 3G a 4G sítě tak i satelitní vysílání. Přístroj má dual SIM, 5,2 palce velký Full HD displej s ochranou Gorilla Glass, certifikaci IP67 a Mil 810 G/F. Také má pro outdoorové telefony standardní tlačítko SOS, nebo přední i zadní fotoaparát a běžnou výbavu v oblasti konektivity, včetně Wi-Fi.

Thuraya

Co se týká hardwarové výbavy, nevíme nic. To, na jaké verzi Androidu zařízení poběží nevíme také nic a už vůbec netušíme, jaká bude kapacita baterie. Stejně tak neznáme cenu. Ale to jsou malé věci. Proč? Protože satelitní spojení je budoucnost. Jakmile se něco nového dozvíme, dáme vám vědět.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.