Pokrok nezadržíme. Satelitní telefony byly doposud doménou špionážních filmů s hormonálně posunutými agenty a úžasnými ženami z říše snů. Ale co, řekla si společnost Thuraya, a představila satelitní mobilní telefon pro všechny s názvem Thuraya X5-Touch. A tak byl na tiskové konferenci představen nový smartphone určený pro ty, kteří se pohybují v oblastech nedotknutých klasickým signálem. Jako jsou častokrát třeba lidé z neziskových organizací.

Co tedy představila společnost na své tiskové konferenci? Jde o přístroj X5-Touch, umožňující komunikovat s jiným telefonním číslem mimo sítě běžné v daném místě a hlavně v místech bez signálu. Spojení je totiž navázáno přes telekomunikační satelit. V podstatě jde o telefon s podporou MSS a s možností spojit se 161 zeměmi bez přítomnosti klasického signálu.

Thuraya X5 - Touch

O co vlastně jde? Jde o první telefon na bázi Androidu, který umí přijímat jak  2G, 3G a 4G sítě tak i satelitní vysílání. Přístroj má dual SIM, 5,2 palce velký Full HD displej s ochranou Gorilla Glass, certifikaci IP67 a Mil 810 G/F. Také má pro outdoorové telefony standardní tlačítko SOS, nebo přední i zadní fotoaparát a běžnou výbavu v oblasti konektivity, včetně Wi-Fi.

Thuraya

Co se týká hardwarové výbavy, nevíme nic. To, na jaké verzi Androidu zařízení poběží nevíme také nic a už vůbec netušíme, jaká bude kapacita baterie. Stejně tak neznáme cenu. Ale to jsou malé věci. Proč? Protože satelitní spojení je budoucnost. Jakmile se něco nového dozvíme, dáme vám vědět.