Před třemi dny ohlásila Nubia, že rozjíždí speciální sub-značku Red Magic, která bude zaměřena na herní telefony. Nu a prvním herním telefonem bude Nubia Red Devil. Tuto zprávu se dovídáme z teaseru, který Nubia zveřejnila včera s tím, že telefon bude oficiálně prezentován 19. dubna/apríla.

To načasování je naprosto přesné, protože na dnešní den, tedy 13. dubna/apríla je ohlášeno představení novinkového herního telefonu Blackshark, který dala do kupy Xiaomi společně se společností Black Shark Technology.

Nubia Red Devil

Zdá se, že výrobci telefonů hledají skulinu na již dost přesyceném trhu a produkce herních telefonů je tím pravým ořechovým. Ostatně společnost Razer, která loni vydala svůj herní Razer Phone s výbornými parametry, zaznamenala v tomto tržním segmentu velký úspěch.

O prvním telefonu Nubia Red Devil, který bude zastupovat značku Red Magic, toho víme opravdu velmi málo a vše je spíš založeno na bázi spekulací. Očekává se, že jej bude pohánět procesor Snapdragon 845 s 8 GB RAM. Displej by mohl mít, podobně jako u Razer Phone, poměr stran 18:9 s 120 Hz obnovovací frekvencí.

Co se dostupnosti Nubia Red Devil týče, generální ředitel značky Nubia, Ni Fei, již potvrdil, že herní telefon bude spuštěn současně v Číně i Evropě. Následně by se měl objevit i na indickém trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.