Trh s mobilními telefony je nasycen. Prodeje stagnují a u menších výrobců se propadají. Uživatelé jsou čím dál tím náročnější a očekávají inovace, nové designové nápady a technologie. Výrobci tedy musí, pokud chtějí udržet své zisky, pamatovat i na investice do vývoje. Zdá se, že společnost Huawei se tohoto kontextu drží.

Na stránkách jihokorejského webu ETNews se totiž objevila informace, že Huawei vyvíjí „skládací“ telefon. To je samo o sobě určitě zajímavé, kdybychom nevěděli, že na podobnou záležitost se už dlouhodobě chystá i Samsung. Ten však uvažuje o uvedení telefonu až někdy počátkem příštího roku.

O cosi podobného se ovšem už loni pokusila společnost ZTE, která uvedla skládací Axon M. Ten se pyšnil titulem „první skládací telefon na světě“. Tedy první. S podobným nápadem už kdysi přišla Kyocera a Axon M měl hned několik chyb, které uživatelé strhali.

Huawei chystá

Pokud by společnost Huawei opravdu přišla s nějakým smysluplným designem, slušnou skládací konstrukcí a přiměřenou cenou, mohla by trumfnout jak Samsung, tak potažmo i Apple a ze třetího místa žebříčku nejlepších výrobců telefonů by se mohla vyšplhat o pár pater výš.

Podle toho, co tvrdí na stránkách ETNews, by mohl mít skládací Huawei telefon ohybatelný displej LG. A vzhledem k tomu, že si Huawei podala už loni podala patent na telefon se sklápěcím displejem, kdy při rozložení může být telefon použit jako tablet, to není nemožné.

Huawei chystá

Trh s chytrými telefony je prostě nasycen, proto výrobcům opravdu nezbývá nic jiného, pokud chtějí zisky a vyšší prodeje, než nabídnout to, co tu ještě nebylo. Oslnit uživatele a donutit je ke koupi telefonu. Takže po výřezu nad displejem se letos zřejmě dočkáme velkého oživení v segmentu herních telefonů a následně přijdou na řadu skládací přístroje. A to je pro nás, zákazníky, jistě dobrou zprávou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.