Novotu vonící cenově dostupné Bluboo D5 Pro je samozřejmě střízlivým pohledem ne zcela vyrovnaným soupeřem pro funkcemi a výkonným hardwarem nabité Xiaomi Mi MIX 2, ale pro mnohé může být zajímavou alternativou s podobným designem za zlomek ceny. A dnes pro vás máme jedno takové video porovnání těchto dvou telefonů v podobě oficiální recenze z Youtube kanálu Bluboo.

Z úvodu videa je jasně patrné, že po designové stránce se opravdu D5 Pro u Mi MIX 2 hluboce inspirovalo a jedná se tak v obou případech o telefon s tri-bezel-less designem, poměrem stran displeje 18:9 a vysokým poměrem plochy displeje k tělu telefonu. Kousek od Xiaomi má samozřejmě navrch díky vyššímu rozlišení displeje (2160×1080 pixelů), protože nové Bluboo může nabídnout jen skoro poloviční čísla (1280×640 pixelů).

Výkon fotoaparátů je vždycky ožehavé téma a shodou okolností také oblastí, kde Mi MIX 2 v recenzích nikdy nebylo zrovna extra chváleno. A podle dnešního videa to vypadá, že se inženýři Bluboo opravdu vytáhli a ukázkové snímky zadního 13 Mpix Samsung fotoaparátu a 8 Mpix OV selfie kamerky vypadají velmi slušně, zejména za dobrých světelných podmínek. Oba telefony také mají obdobné kruhové čtečky otisků prstů na zádech a skoro shodná je i doma odemknutí telefonu jejich pomocí.

V oblasti samotného výkonu se Bluboo D5 Pro snaží seč může vymačkat ze čtyř-jádrového procesoru MT6737 spolu se 3 GB RAM a čistým systémem Android 7.0 opravdu maximum a daří se mu udržet 40 současně otevřených aplikací v použitelném chodu. Ale samozřejmě se nejedná o srovnatelného partnera k high-end vybavení Mi MIX 2, ale to ani není záměrem výrobce.

Bluboo D5 Pro se nestydí za své parametry a jasné zaměření na levný segment trhu, ale právě tím může získat nějaké body a přízeň zákazníků. Pořídit si ho můžete třeba ve speciální promo akci ku příležitosti vydání telefonu na e-shopu Tomtop, kde je k mání jen za 99.99 dolarů. Takže pokud vás tento kousek zaujal, tak pospěšte, než se vrátí na svoji oficiální cenu 129.99 dolarů. Více informací o telefonu a samotných prodejích a promo akcích naleznete na oficiálních stránkách Bluboo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.