O telefonu Xiaomi Mi 6X, který se na globálních trzích bude jmenovat Xiaomi Mi A2, se mluví od chvíle, kdy se prohnal certifikačním úřadem Tenaa. Spekulovalo se hlavně o tom, jakým procesorem bude přístroj osazen. V úvahu připadly čipsety Snapdragon 660 a pak Snapdragon 626, který se objevil na snímku s údajnými parametry Mi 6X.

Dnes tu máme další zprávu, která se od předchozích spekulací dosti liší. V Xiaomi Mi 6X bude prý použit procesor Helio P60 z dílen MediaTek. Je to jeden z nejnovějších čipsetů a používá jej pouze Oppo F7.

Xiaomi Mi 6X

Helio P60 má čtyři jádra Cortex-A73 a druhý cluster obsahuje čtyři jádra Cortex-A53, což je velmi podobná konfigurace jako například u Snapdragon 835 s tím rozdílem, že GPU Mali-G72 MP3 rozhodně nemůže konkurovat současné generaci GPU Adreno.

Další čerstvá zpráva také naznačuje, že hlavní fotoaparát Mi 6X/Mi A2 bude upgradovanou verzí toho, který byl použit u Redmi Note 5 Pro. Bude složen z 12 MPix snímače Sony IMX486 a sekundárního senzoru Sony IMX376 s rozlišením 20 MPix. Přední kamera bude mít také snímač Sony IMX376.

Xiaomi Mi 6X

Informaci o fotoaparátech zveřejnil na svém twitterovém účtu indický tipař Mishaal Rahman, který je členem skupiny XDA-Developers. Předpokládáme tedy, že info o fotoaparátech se objevilo při rozebrání kódů a dalo by se mu i věřit.

Co se týče informace o procesoru Helio P60, tak tu berme s nadhledem, protože pokud bude globální verze Xiaomi Mi A2 běžet na Android One, je poměrně nepravděpodobné, že telefon bude osazen procesorem MediaTek. Je ale dost možné, že čínská verze bude Helio P60 mít, ale globální bude používat některý z procesorů Snapdragon.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.