V březnu jsme se dočkali oficiálního oznámení nového odolného Oukitelu WP5000 a po více než měsíčním čekání by měl konečně tento model dorazit i na trh. Tedy alespoň do nabídek předprodejů, které by podle všeho měly odstartovat 17. dubna. A dnes pro vás máme malý souhrn toho, co tento kousek bude nabízet. A nebude toho zrovna málo.

Oukitel WP5000 bude kombinovat velký 5,7-palcový displej s poměrem stran 18:9 se štíhlým tělem, které není u odolných telefonů zrovna obvyklé a samozřejmě certifikací IP68 pro voděodolnost, prachu-odolnost a odolnost proti pádu. Ani výkonem by telefon neměl zaostávat, protože procesor Helio P25 vyráběný 16nm výrobním procesem odplněný 6 GB RAM něco určitě zvládne a podle předběžných výsledků v Antutu získal 73.119 bodů. Podle výrobce by tak neměl být problém si na telefonu i něco zahrát, například PUBG.

Chloubou telefonu by měla být i velká 5200 mAh kapacita baterie podporující rychlo-nabíjení 9V/2A, která by měla vydržet bez problémů až na 2-3 dny provozu.  Fotoaparáty jsou zastoupeny zadním 16 Mpix Samsung 3P3 snímačem s podporou PDAF a přední selfie 8 Mpix kamerkou. Samozřejmostí je vestavěná GPS a geomagnetický senzor pro navigaci v divočině, dual SIM hybridní slot a jiné. Pro možnost volby je pak telefon vybaven jak Face ID, tak i klasickou čtečkou otisků prstů. A za zmínku stojí i vestavěná speciální aplikace Zello suplující funkci push-to-talk vysílačky.

Jak už bylo řečeno, tak telefon patří do kategorie odolných a odpovídá tomu i zpracování, takže se WP5000 nebojí ani extrémních podmínek. Zajímavostí je pak určitě vestavěný voděodolný reproduktor telefonu splňující také normy IP68.

This slideshow requires JavaScript.

Oukitel WP5000 bude dostupný ve třech barevných variantách – černé, černo-oranžové a černo-zelené. Oficiální cena je nastavena na 299.99 dolarů, ale v první várce předprodejů od 17. do 24. dubna by měl být k dostání levněji. Na Facebookových stránkách Oukitelu momentálně také probíhá giveaway, takže se určitě zkuste zapojit a třeba budete mít štěstí. Více podrobností o telefonu je pak k nalezení na oficiálních stránkách značky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.