V současném světě mobilních telefonů momentálně existují tři názorové proudy ohledně designu, které okupují drtivou většinu dostupných modelů. Takže máme kousky s vykousnutým displejem po vzoru iPhone X, tri-bezel-less telefony podobné Xiaomi Mi MIX nebo 18:9 modely s displejem přes celou plochu předního panelu jako Samsung S8/S9.

Novinkové Leagoo S9 se přiklonilo k první možnosti a nabídne tak poměr stran 19:9 na svém velkém 5,85-palcovém displejem s rozlišením 1512×720 pixelů. S poměrem displeje k tělu telefonu skoro 90 % jde opravdu o parádně vypadající obrazovku, která je navíc vtěsnaná do rozměrů podobných 5,5-palcovému telefonu. To vše proto, že telefon narostl jen mírně do výšky místo do šířky, což napomáhá zdání relativní štíhlosti.

V porovnání s modely s tri-bezel-less designem má vykousnutí displeje své výhody, protože například nejsou uživatele nuceni naučit se správně používat přední selfie kamerku, která je často nešťastně umístěna na spodním rámečku displeje. A oproti full-screen telefonům mají zase vyšší poměr displeje k tělu telefonu.

A protože Leagoo S9 už je momentálně dostupné v globálních rezervacích, tak si určitě neuškodí prosvištět některé z hlavních rysů a vybavení telefonu, které by nás podle výrobce měly zaujmout a přimět ke koupi.

O displeji už byla řeč, takže jen dodáme, že se jedná o IPS obrazovku se 450 nity jasu a 85 % NTSC barevným gamutem. Další silnou stránkou telefonu by měly být fotoaparáty zadní duální Sony 13 Mpix + 2 Mpix senzory zvládnout vykouzlit až 65 Mpix Ultra HD snímek, který si pak můžete zvětšit až 23x bez ztráty kvality.

Leagoo S9 také disponuje jak moderní a populární technologií odemknutí telefonu pomocí rozpoznání obličeje Face Unlock, tak starou dobrou čtečkou otisků prstů, která je stále pro mnoho uživatelů primární volbou zabezpečení telefonu.

Jedná se také o jeden z prvních telefonů s „vykousnutým“ designem, který jen vybaven hned z výroby systémem Android 8.1 Oreo, který jak známo přináší jen samá pozitiva a životní jistoty zahrnující lepší multitasking výkon, lepší režimy šetření baterie a jiné. Leagoo S9 si pak ještě přidá své další optimalizace, aby se neřeklo.

Hardwarová výbava je solidní a zahrnuje procesor MT6750, 4 GB RAM a 32GB vnitřní paměti. Protože se jedná primárně o designový telefon chlubící se štíhlým tělem, tak v něm nenajdeme nějakou extrémně velkou baterii, ale i tak je 3300 mAh velmi slušným základem pro dobrou výdrž.

I zpracování telefonu je na vysoké úrovni a 2.5D zakřivený displej a 3D zakřivení hran, případně odlesky zářící zadní panel si určitě své fanoušky najdou. Tělo telefonu je polykarbonátové s kovovými doplňky a rámem. K dispozici pak bude ve třech barevných variantách – černé, béžové a modré.

Leagoo S9 je v předprodejích dostupné za speciální cenu 149.99 dolarů, ale pokud se vám poštěstí, tak máte možnost získat v globálních rezervacích buď $20 slevové kupóny nebo dokonce šanci si telefonu pořídit jen za 1.99 dolarů. A to už se vyplatí. Více informací samozřejmě k nalezení na stránkách výrobce.