Xiaomi údajně pracuje na nástupnickém modelu Mi 5X. Ten nese název Mi 6X a nedávno prošel rukama certifikátorů z Tenaa. Vypadá to, že stejně jako Mi 5X bude oficiálně představen mimo Čínu a stejně tak bude pro mimočínský trh jinak pojmenován, konkrétně Xiaomi Mi A2.

Tyto úvahy jsou založeny na zprávě indického tipaře Ishana Agarwala, který na svém twitterovém účtu zveřejnil část zdrojového kódu indické verze oficiálního webu Xiaomi.

Xiaomi Mi A2

Zveřejněná část kódu a texty „Mi A2 Hard Case“, „Redmi Y2 Perforated Case Black“ a „Redmi Y2 Perforated Case Blue“ naznačují, že nejen Xiaomi Mi A2, ale také Redmi Y2 budou zanedlouho prezentovány v Indii.

Připomeňme, že Xiaomi Mi 5X byl mimo Čínu prodáván s obchodním názvem Mi A1 a běžel na Android One. Proto je zde předpoklad, že Mi 6X bude prodáván jako Mi A2 se stejnými parametry jako Mi 6X.

Xiaomi Mi A2

Nedávné informace o Xiaomi Mi 6X tvrdí, že bude mít 5,99 palcový displej s FullHD+ rozlišením a poměrem stran 18:9. Procesorem by měl být Snapdragon 626 se 4/6 GB RAM a 64/128 GB vnitřní paměti. Ve foto výbavě by měl být zadní duální fotoaparát se snímači 20 MPix + 8 MPix a přední 20 MPix kamera. Snímač otisků bude na zádech přístroje a baterie bude mít kapacitu 2910 mAh. Předpokládá se, že na čínském trhu bude operačním systémem Android 8.1 a na trhu globálním to bude Android One.

Podle tipaře by zároveň s Xiaomi A2 měl být prezentován i Redmi Y2, ale v případě tohoto telefonu nejsou známy naprosto žádné parametry a v podstatě se o jeho uvedení doposud ani nespekulovalo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.