Pokud jste se stali nadšenými uživateli Chromebooku, pak Vás jistě potěší tyto zprávy. Za prvé – stále se pracuje na vylepšení jeho dovedností, a tak novější Chromebooky konečně spolupracují s Androidem. To znamená, že dokáží používat Android aplikace. A za druhé – společnost HP vydává Chromebook X2, který má hned dvě výhody. Mezi jeho plusy patří odnímatelná podsvícená klávesnice a stylus. To vše můžete získat za cenu 599 USD, což je zhruba 12500 CZK.

Specifikace

Chromebooku X2 je vybaven procesorem Intel Core M3, 4 GB RAM a 32 GB vnitřní pamětí. Vzhledem k tomu, že spousta smartphonů dnes přichází s vnitřní pamětí 64 GB, se to zdá poměrně málo. Nicméně, dostanete podporu micro SD karty a 100 GB díky cloudovému úložisti. Tablet má 12,3-palcový displej s rozlišením 2400 x 1600 pixelů.

Toto zařízení HP Chromebook X2 má fotoaparát na zadní i přední straně, 3,5 mm konektor a dva reproduktory. Dále vnitřnosti skrývají 4-článkovou lithium-iontovou baterii 48Wh. Společnost HP hlásá, že tablet vydrží 10 hodin konstantního používání.

Chromebook X2 by měl podle plánů společnosti HP být vydán ve dvou variantách. Výše uvedená cena 599 USD je pro variantu s 4 GB RAM. Další varianta by měla být s 8 GB RAM. To je zatím, tak trochu píseň budoucnosti. Jeho cena není prozatím odhalena.

Chromebook X2 společnosti HP by měl být v prodeji od 10. června/júna.