Popularita bezdrátového nabíjení je v poslední době na vzestupu a měli jsme možnost zaregistrovat některá velká jména mobilního světa vzít tuto technologii za svoji, ať už mluvíme o Samsungu S9, iPhone X nebo Xiaomi Mi MIX 2S. Ale na cestě jsou i další, jako například Leagoo Power 5, které bude dokonce podporovat i rychlé 7.5W bezdrátové nabíjení.

Samozřejmě pro tradicionalisty bude k mání i standardní kabel a ani tady uživatel nepřijde zkrátka, protože obří 7000 mAh baterii budete dobíjet ultra rychlým 5V/5A rychlo-nabíjením. Tomu potrvá jen 30 minut k dosažení 35 % a kompletně baterii nabijete jen za 2.5 hodiny. Takže je jen na vás, kterou z nabíjecích variant zvolíte, ale musíme podotknout, že bezdrátová nabíječka bohužel nebude součástí balení a i když se ji určitě brzy dočkáme i z nabídky Leagoo, tak nebyla určena její cena.

Co se týče hardwarového vybavení, tak bude Leagoo Power 5 vybaveno 5,99-palcovým 18:9 displejem s FullHD+ rozlišením, procesorem MT6763 (aneb Helio P23), 6 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti, duálním zadním Sony fotoaparátem se 13 Mpix + 5 Mpix senzory, selfie 13 Mpix kamerkou, 7000 mAh kapacitou baterie s 5V/5A rychlo-nabíjením, bezdrátovým nabíjením a systémem Android 8.1 Oreo.

Leagoo Power 5 bude dostupné za oficiální cenu 229.99 dolarů, ale reálné vydání telefonu bylo podle posledních zpráv lehce posunuto, protože předprodeje začnou až v květnu a ne v dubnu jak se původně očekávalo. Ale stále se můžete zaregistrovat na stránkách značky v globální rezervační akci a třeba i vyhrát možnost si pořídit tento telefon jen za 1.99 dolaru.