Společnost Xiaomi zveřejnila první video, které odhaluje jak funguje virtuální asistent Xiao AI. Ten je premiérově nasazen do novinkového telefonu Mi Mix 2S.

Jak známo, podpora umělé inteligence je to, o čem se v poslední době hodně mluví a Xiaomi se v rámci virtuální asistence řadí ke Google Assistant, Apple Siri a nebo Microsoft Cortana.

Konkurovat výše zmíněným asistentům však zatím nebude, protože asistent Xiao AI je primárně zaměřen na čínské uživatele. Ve videu si lze povšimnout jisté podobnosti s Google asistentem, ale přesto to není totéž.

Xiao AI používá hlasové příkazy pro otvírání aplikací, ovládání hudebního přehrávače, sledování počasí, nastavení alarmů, odesílání textů, aktivaci fotoaparátu a dokonce i pro ovládání domácích spotřebičů.

Xiaomi do budoucna počítá s tím, že virtuální asistent bude dostupný i na dalších Xiaomi telefonech, a to via aktualizace softwaru. Kdy přesně se tak stane však zatím není známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.