Ohodnoťte článek

Datum vydání speciální řady Meizu 15 k příležitosti 15. narozenin značky se blíží mílovými kroky a podle dnešní pozvánky rozeslané vybraným novinářům je možná blíže než jsme si původně mysleli. Oficiální představení hned trojice modelů této řady by mělo proběhnout už 22. dubna ve Wuzhenu a rozhodně se máme na co těšit, protože telefony vypadají velmi zajímavě.

Pro začátek je rozhodně potěšující, že se Meizu nezaprodali moderní mánii vykousnutých displejů a designově by modely měly být poměrně klasicky konzervativní s minimálními rámečky na třech stranách a mírně širším horním s kompletními senzory a přední selfie kamerkou.

Nejvýkonnější a největší Meizu 15 Plus bude opravdu nabitým telefonem, který by měl mít 5,95-palcový displej s QHD rozlišením, procesor Samsung Exynos 8895, 4GB/6GB RAM, duální 20 Mpix + 12 Mpix fotoaparát, 20 Mpix selfie kamerku a 3430 mAh kapacitu baterie. Zajímavé.

Základní verze Meizu 15 pak bude mít menší 5,46-palcový FullHD displej s procesorem Snapdragon 660 a podobnými kapacitami pamětí jako větší bráška. Zmenšila se i kapacita baterie, konkrétně na 2940 mAh. Do výčtu pak zbývá Meizu 15 Lite a prozatím blíže neupřesněnými variacemi na kapacitu pamětí, sestavu fotoaparátů a možná i procesorovou výbavu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.