Čínští Chuwi nejsou jen masoví producenti různých tabletů, konvertiblů a notebooků, ale v minulosti se několikrát pustili i na pole neorané s mini PC. A povzbuzeni úspěchem minulé crowdfundingové kampaně na SurBook plánují na konec dubna další takovou na portálu Indiegogo, ale tentokráte na herní mini PC Chuwi HiGame. A specifikace vypadají upřímně řečeno náramně.

Jsou totiž v podstatě nekompromisní a využívající opravdu ten nejnovější hardware, takže bych se osobně nebál tímhle prckem (173*158*73 mm) nahradit i klasické herní desktop PC. Najdeme v něm totiž procesor Intel 8. generace platformy Kaby Lake-G, konkrétně Core i5-8305G spolu s grafickou kartou AMD Radeon RX Vega M se 4 GB RAM. Kapacita základní RAM samotného počítače bude 8 GB DDR4 spolu se 128 GB M.2 SSD diskem, ale možnosti rozšíření budou také velmi široké díky dvěma DDR4 SO-DIMM slotům, dalšímu M.2 PCIe a jedním slotem na 2.5″ SATA disk.

Ani portová výbava nebude k zahození, protože HiGame bude mít Thunderbolt 3, pět USB 3.0 portů, gigabit LAN, dva porty HDMI 2.0 + Display Port 1.3. Výkonu by mělo být dost i na podporu VR a samozřejmostí je i podpora 4K@60Hz Ultra HD kódování/dekódovaní a až 6 monitorů. Přihoďte ještě Bluetooth 4.2 nebo 802.11a/b/g/n/ac Wi-Fi a máte v podstatě počítač snů v kompaktním provedení.

Samozřejmě vše bude záležet i na ceně tohoto mazlíka, protože při pohledu na sestavu komponent nepůjde o nic extra levného. Ale na stránkách Chuwi už běží i giveaway akce, takže se třeba někomu poštěstí. Můžete se také zaregistrovat k odběru novinek, aby vám neutekl start kampaně a speciální Early Bird promo cena.