Na novém vlajkovém modelu Xiaomi Mi 7 už se v dílnách tohoto činského gigantu horečnatě pracuje, ale nějaké relevantní potvrzené informace aby člověk pohledal. Každopádně jedním z nejvíce skloňovaných funkcí tohoto modelu by měla být čtečka otisků prstů integrovaná přímo v displeji, což je v současnosti jeden ze svatých grálů mobilního průmyslu a prozatím se ho podařilo úspěšně dosáhnout pouze inženýrům z Vivo a Huawei.

Dalšími v řadě by však už mohli být Xiaomi a většina fanoušků o tom v podstatě nepochybuje. Ostatně podle zákulisních zdrojů se o vydání Xiaomi Mi 7 uvažovalo ve zhruba stejné časové ose (nebo dokonce i před) Mi MIX 2S, ale vše bylo odloženo právě kvůli práci na integrované čtečce otisků prstů v displeji. Jedním z posledních náznaků byla i analýza zdrojového kódu MIUI, kde se údajně už nachází určitá softwarová podpora tohoto řešení.

Fanoušky ještě více navnadil sám velký šéf Xiaomi Lei Jun, který se zapojil do diskuze na sociální síti Weibo ohledně modelu Mi MIX 2S. A na dotaz jednoho z fanoušků o přítomnosti čtečky otisků prstů integrované v displeji u Mi 7 odpověděl kladně. Samozřejmě vše musíme brát s rezervou, protože diskuze byla vedena v lehčím tónu a nejde o žádné oficiální vyjádření tesané do kamene. Ale s přibývajícími náznaky už pomalu můžeme začít doufat-