Společnosti HMD Global se poměrně rychle podařilo etablovat na trhu s chytrými telefony. Telefony Nokia se prodávají dobře a je tedy nutno hledět dopředu a připravovat další novinky. Víme, že Nokia 9 je v přípravě a dost možná se bude pracovat i na přípravě Nokia X. Právě koncept Nokia X se nedávno objevil ve videu a nevypadá vůbec špatně.

Tento koncepční návrh je netradiční a Nokia X se po designové stránce velmi odlišuje od telefonů, které jsou v současné době k vidění na trhu. Nutno říci, že telefon vypadá poněkud futuristicky. Mně osobně ovšem vzhled přístroje zaujal.

Pravda, o tom, že by HMD připravovala, nebo alespoň do budoucna uvažovala o přípravě Nokia X se nic neví. Takže tento koncept patrně vychází pouze z  představivosti a dostatku invence designéra, který jej připravil.

Návrh odráží to, co by si asi mnozí uživatelé přáli a očekávali od svých telefonů, tedy aspoň v rámci vzhledu. Je to kombinace kovu a skla, „celoplošný“ displej, elegantně řešený kontroverzní horní výřez a nebo třeba stereo reproduktory.

Dále je zde dnes snad již nezbytný duální fotoaparát s optikou Zeiss, snímač otisků na zadní straně a nechybí ani 3,5 mm audio jack a USB-C. Ostatně vše můžete posoudit sami, ať už ve videu, nebo několika snímcích v článku. Takže, jak se vám líbí Nokia X? Komentáře pod článkem jsou vám k dispozici.