Huawei patří mezi největší výrobce telefonů a zdatně konkuruje společnostem Apple a Samsung. Ale stále se jí nedařilo vybudovat globální Huawei AppGallery. Ta byla k dispozici pouze čínským uživatelům Huawei přístrojů.

To by se však mělo během 2. čtvrtletí tohoto roku změnit. Huawei AppGallery, kde bude ke stažení většina proprietárních aplikací, aktualizací a nebo her, bude k dispozici všem uživatelům, kteří vlastní jakýkoli Huawei telefon.

Huawei AppGallery

Nedávno vydané telefony Huawei P20 a P20 Pro mají již tuto platformu předinstalovanou a pro všechny další Huawei přístroje bude stažení uvolňována postupně. Po stažení AppGallery ji budou moci uživatelé kdykoli odinstalovat, aniž by přišli o aplikace, které stáhli, ty zůstanou uloženy v telefonu.

V AppGallery jsou ovšem momentálně ke stažení, kromě různých asijských aplikací a her, také ty, které jsou běžně dostupné na Google Play.

Majitelé telefonů Huawei, pokud si budou chtít AppGallery stáhnout, budou muset povolit stahování aplikací třetích stran a nastavit Huawei ID. Ovšem to vše bude třeba provést, až dojde ke globální dostupnosti.