Bombastické vydání nových vlajkových modelů Huawei P20 a P20 Plus už máme za sebou a tyto novinky s vykousnutým displejem sbírají veskrze pozitivní ohlasy po celém světě. A podle posledních zpráv to vypadá, že bychom se už brzy měli dočkat i nového nejvyššího modelu podznačky Honor, který by také měl dát k dobru identické vykousnutí displeje. Představení Honor 10 by pak mělo proběhnout už 15. května.

Sice stále ještě nemáme v ruce oficiální potvrzení této skutečnost, ale Huawei už publikovali teaser na londýnskou představovačku na 15. května se slovy „Beauty in AI“ (tedy krása v umělé inteligenci) a zasvěcené zdroje hovoří v této spojitosti právě o Honor 10. Telefon by měl dostat do vínku všechny AI vymoženosti a vylepšovací technologie snímání fotografií stejně jako nevlastní sourozenci z řady P20.

Na internetu se už objevily i údajné snímky tohoto telefonu, i když je bohužel většina designových prvků schovaná pod velmi nevzhledným krytem. Lehce prosvítá jen modrá barva zadního panelu, která je tak typická pro klasické modely Honor. Co se týče specifikací, tak by měl Honor 10 být podobný Honor View 10 s lepší duální kamerou. Takže můžeme opět čekat procesor Kirin 970 a 6 GB nebo 8 GB RAM. A po designové stránce se předpokládá návaznost na velmi úspěšné řešení Honor 9 Lite, tedy kombinaci skla a kovu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.