Společnost Vivo má záběr ve všech tržních segmentech a díky výpisu ze stránek Tenaa víme, že chystá i levnější přístroje. Tím by mohl být právě Vivo Y71, který prošel certifikací a proto by se mohl vbrzku objevit i na trhu.

Obecně se předpokládá, že Vivo Y71 bude speciálně určen pro čínského mobilního operátora China Mobile, ale není vyloučeno, že se podívá i za hranice Říše středu. Co tedy říci o tomto telefonu? Design je naprosto klasický a ničím nevybočuje nad rámec. Displej telefonu má úhlopříčku 5,99 palce s rozlišením 1440×720 pixelů.

Podle toho, jak jsou umístěny antény na zadním panelu, lze předpokládat, že tělo bude kovové. Jistou zajímavostí je to, že ani na zadní ani na přední straně není k vidění snímač otisků prstů. Ovšem vzhledem k tomu, že nejde o top model, nepředpokládáme, že by čtečka otisků byla integrována do displeje, bude asi nejspíš úplně chybět.

Rozměry uvedené na Tenaa jsou následující, 155,87×75,74×7,8 mm při hmotnosti 150 gramů. A na rozdíl od snímače otisků nechybí 3,5 mm audio jack.

K dalším parametrům patří procesor Snapdragon 425 s 3 GB RAM a 32 GB interní paměti. Fotoaparáty Vivo Y71 jsou 13 MPix na zadním panelu a 5 MPix přední kamera. Baterie bude mít kapacitu 3285 mAh.

Očekává se, že telefon bude běžet na Android 8.1 Oreo a na trhu by se měl objevit 5. dubna/apríla s cenovkou 1098 jüanů, což je v přepočtu zhruba 175 dolarů.