O telefonu Nokia 9 se ví, že bude. Ví se, že s trochou štěstí bude letos a ví se taky, že pokud bude a bude letos, bude i letošní vlajkovou lodí společnosti HMD, která je zodpovědná za produkci Nokií.

HMD Global sice nepotvrdila, že na Nokia 9 pracuje, ale znáte to, spekulace a fámy si žijí vlastním životem. A tak není těžké dohledat na finském techzinu SuomiMobiili info o tom, že Nokia 9 bude a bude mít revoluční trojitý fotoaparát.

A co bychom tedy mohli od Nokia 9 očekávat? Nokia 9 by měla být nástupcem velmi populárních telefonů Nokia 808 a Nokia Lumia 1020, které byly akcentovány na foto výbavu.

V tomto duchu by se měla nést i Nokia 9. Fotoaparát bude vyráběn ve spolupráci se společností Carl Zeiss. Trojitá zadní kamera by měla mít podobné parametry jako kamera u Huawei P20 Pro.

Konkrétně by se mělo jednat o senzory s rozlišením 41 MPix, 20 MPix a 9,7 MPix. První dva snímače by měly být RGB a pouze 9,7 MPix snímač by měl být monochromatický.

Nokia 9

Fotoaparátu by neměly chybět funkce jako je OIS, čtyřnásobný optický zoom a nebo funkce Bothie. Přisvětlovací dioda by měla být xenonová, což by mělo zaručit kvalitní snímky i za velmi špatných světelných podmínek nebo v noci.

Další vychytávkou u fotoaparátu by měla být funkce Nokia Pro Camera, která umožní jednoduché a rychlé manuální nastavení při focení. Přední kamera Nokia 9 by měla mít rozlišení 21 MPix a opět by měla být vyrobena ve spolupráci s firmou Zeiss.

Další parametry Nokia 9 jsou zatím předmětem spekulací, takže jen v krátkosti. Displej by měl být 6,01 palcový s QHD rozlišením a poměrem stran 18:9. Jako procesor by měl být použit Snapdragon 845 s 8 GB RAM a 256 GB interního úložiště. Kapacita baterie by měla být 3900 mAh s podporou rychlého a bezdrátového nabíjení. Jako operační systém by měl být použit Android 8.1 Oreo založený na Android One.

Pokud se ptáte, kdy by se Nokia 9 měla objevit, odpověď je snadná. Nevíme. Ale spekuluje se, že by to mohlo být koncem letošního roku. Ovšem raději počkáme na nějaké věrohodnější informace, které vám budeme ihned tlumočit.