O telefonu Nokia 9 se ví, že bude. Ví se, že s trochou štěstí bude letos a ví se taky, že pokud bude a bude letos, bude i letošní vlajkovou lodí společnosti HMD, která je zodpovědná za produkci Nokií.

HMD Global sice nepotvrdila, že na Nokia 9 pracuje, ale znáte to, spekulace a fámy si žijí vlastním životem. A tak není těžké dohledat na finském techzinu SuomiMobiili info o tom, že Nokia 9 bude a bude mít revoluční trojitý fotoaparát.

A co bychom tedy mohli od Nokia 9 očekávat? Nokia 9 by měla být nástupcem velmi populárních telefonů Nokia 808 a Nokia Lumia 1020, které byly akcentovány na foto výbavu.

V tomto duchu by se měla nést i Nokia 9. Fotoaparát bude vyráběn ve spolupráci se společností Carl Zeiss. Trojitá zadní kamera by měla mít podobné parametry jako kamera u Huawei P20 Pro.

Konkrétně by se mělo jednat o senzory s rozlišením 41 MPix, 20 MPix a 9,7 MPix. První dva snímače by měly být RGB a pouze 9,7 MPix snímač by měl být monochromatický.

Nokia 9

Fotoaparátu by neměly chybět funkce jako je OIS, čtyřnásobný optický zoom a nebo funkce Bothie. Přisvětlovací dioda by měla být xenonová, což by mělo zaručit kvalitní snímky i za velmi špatných světelných podmínek nebo v noci.

Další vychytávkou u fotoaparátu by měla být funkce Nokia Pro Camera, která umožní jednoduché a rychlé manuální nastavení při focení. Přední kamera Nokia 9 by měla mít rozlišení 21 MPix a opět by měla být vyrobena ve spolupráci s firmou Zeiss.

Další parametry Nokia 9 jsou zatím předmětem spekulací, takže jen v krátkosti. Displej by měl být 6,01 palcový s QHD rozlišením a poměrem stran 18:9. Jako procesor by měl být použit Snapdragon 845 s 8 GB RAM a 256 GB interního úložiště. Kapacita baterie by měla být 3900 mAh s podporou rychlého a bezdrátového nabíjení. Jako operační systém by měl být použit Android 8.1 Oreo založený na Android One.

Pokud se ptáte, kdy by se Nokia 9 měla objevit, odpověď je snadná. Nevíme. Ale spekuluje se, že by to mohlo být koncem letošního roku. Ovšem raději počkáme na nějaké věrohodnější informace, které vám budeme ihned tlumočit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.