Tak jsme se od čínských UMIDIGI dočkali finální verze a potvrzení kompletních specifikací chystaného levného modelu UMIDIGI A1 Pro a můžeme s klidným svědomím prohlásit, že od telefonu s cenou kolem 100 dolarů toho opravdu nemůžete očekávat o mnoho více. Na první pohled se telefon zdá opravdu jako příjemné překvapení a pojďme se na něj podívat podrobněji.

UMIDIGI A1 Pro bude vybaveno 5,5-palcovým 18:9 Sharp in-cell all screen displejem s HD+ rozlišením (tedy 1440×720 pixelů) a údajně 85 % poměrem displeje k tělu telefonu. Rozměry telefonu jsou 145.3 x 69.1 x 8.5 mm a váha se zastavila na 173 gramech. Takže zhruba rozměry klasického staršího 5-palcového modelu s poměrem stran 16:9.

Uvnitř pak najdeme sice poměrně základní, ale zbrusu nový procesor MT6739 spolu se 3 GB RAM a 16 GB vnitřního paměťového úložiště. Co se týče fotografického vybavení, tak bude telefon mít zadní duální fotoaparát se senzory od Samsungu s rozlišením 13 Mpix + 5 Mpix a světelností f/2.0, přední selfie kamerka pak bude 5 Mpix.

Telefon poběží hned hezky z výroby na Androidu 8.1 Oreo a dostane do vínku 3150 mAh kapacitu baterie, kterou budete moci nabíjet skrze USB Type-C port 5V/2A rychlo-nabíjením. UMIDIGI A1 Pro bude jak je už v Číně zvykem podporovat dual SIM, ale půjde o dual 4G VoLTE, což stále není standardem. A samozřejmě potěší i globální LTE frekvence a Wi-Fi ac.

UMIDIGI A1 Pro půjde do prodeje ve třech barevných variantách – stříbrné modré a černé, předprodeje by pak měly odstartovat 9. dubna na e-shopu Banggood. I když je oficiální cena nastavena na $139.99, tak pro zájemce je možné se registrovat na stránkách UMIDIGI a telefon si pořídit za pouhých $99.99. A to už je velmi slušná cena, protože funkce jako dual 4G VoLTE nebo i USB Type-C port (ano díváme se tvým směrem Xiaomi Redmi Note 5…) nejsou v této cenové kategorii obvyklé.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.