V únoru se společnost Huami Technology, která se pod patronátem Xiaomi postarala o vývoj a produkci chytrých náramků a hodinek poprvé oficiálně objevila na New Yorské burze a šlo vůbec o první podobný krok Xiaomi na americký trh. Šéf společnosti Lei Jun to samozřejmě s povděkem kvitoval, ale zajímavých slov jsme se při této příležitosti dočkali hlavně od Huang Wanga jakožto CEO Huami.

Tento pán se obšírněji na spoustu témat rozhovořil na včerejší tiskové konferenci a kromě obvyklých bombastických slov došlo i na některá zajímavá fakta a sliby. Pro začátek přislíbil ještě razantnější expanzi na zámořské trhy včetně akvizice dalších firem a značek, ale hlavně oznámil, že se letos konečně dočkáme i nového Xiaomi Mi Band 3. Chytré náramky jsou opravdu doménou Xiaomi a starají se velkou měrou o velmi slušné zastoupení značky na světovém trhu. Ale v roce 2017 se prodeje lehce propadly, protože se firma spoléhala už na přece jen postarší Mi Band 2 a je tak potřeba nové krve.

Xiaomi je druhý největší akcionář firmy Huami a podle slov pana Wanga tak mají dveře plně otevřené pro přístup k jejich výrobním kapacitám a technologiím. Xiaomi Mi Band 3 už ostatně v Číne prošel i certifikací na Bluetooth a už tak víme, že by měl podporovat Bluetooth 4.2. Nová generace chytrých náramků Xiaomi bude vybavena OLED displejem a měli bychom se dočkat nárůstu senzorů a podporovaných funkcí oproti minulé generaci. Tak už se těšíme až se objeví recenze Xiaomi Mi Band 3.