V únoru se společnost Huami Technology, která se pod patronátem Xiaomi postarala o vývoj a produkci chytrých náramků a hodinek poprvé oficiálně objevila na New Yorské burze a šlo vůbec o první podobný krok Xiaomi na americký trh. Šéf společnosti Lei Jun to samozřejmě s povděkem kvitoval, ale zajímavých slov jsme se při této příležitosti dočkali hlavně od Huang Wanga jakožto CEO Huami.

Tento pán se obšírněji na spoustu témat rozhovořil na včerejší tiskové konferenci a kromě obvyklých bombastických slov došlo i na některá zajímavá fakta a sliby. Pro začátek přislíbil ještě razantnější expanzi na zámořské trhy včetně akvizice dalších firem a značek, ale hlavně oznámil, že se letos konečně dočkáme i nového Xiaomi Mi Band 3. Chytré náramky jsou opravdu doménou Xiaomi a starají se velkou měrou o velmi slušné zastoupení značky na světovém trhu. Ale v roce 2017 se prodeje lehce propadly, protože se firma spoléhala už na přece jen postarší Mi Band 2 a je tak potřeba nové krve.

Xiaomi je druhý největší akcionář firmy Huami a podle slov pana Wanga tak mají dveře plně otevřené pro přístup k jejich výrobním kapacitám a technologiím. Xiaomi Mi Band 3 už ostatně v Číne prošel i certifikací na Bluetooth a už tak víme, že by měl podporovat Bluetooth 4.2. Nová generace chytrých náramků Xiaomi bude vybavena OLED displejem a měli bychom se dočkat nárůstu senzorů a podporovaných funkcí oproti minulé generaci. Tak už se těšíme až se objeví recenze Xiaomi Mi Band 3.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.