Ať už se nám to líbí nebo ne, většina letošních modelů telefonů se veze na vlně iPhone X a horní výřez v displeji motá hlavu mnoha designérům. Po Huawei P20 a P20 Pro se tak zřejmě dočká tohoto trendu i u Honor 10. Alespoň to naznačuje jeho prototyp.

Na čínském Weibo se totiž objevilo několik snímků údajného prototypu Honor 10, které ukazují přední i zadní panel telefonu. Přístroj je sice vložen do jakéhosi pouzdra a některé detaily vzhledu jsou skryty, ale i tak je patrno, že design je podobný tomu, jaký najdeme u Huawei P20.

Honor 10

Na zadním panelu je vlevo nahoře horizontálně uložen duální fotoaparát a přední panel okupuje „celoplošná“ obrazovka s již zmiňovaným horním výřezem. Podle dřívějších zpráv by měl mít displej poměr stran 19:9. Pod ním je pak Home tlačítko, které bude zřejmě sloužit i jako snímač otisků.

Samozřejmě, jak už bývá u zpráv na čínské síti zvykem, nelze je ověřit. Takže i tyto snímky mohou, ale nemusí zobrazovat prototyp Honor 10. Každopádně lze předpokládat, že s horním výřezem se budeme potkávat tak dlouho, dokud někdo nenajde jiný způsob, jak se elegantně vypořádat s uložením senzorů a fotoaparátu u velkých displejů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.