Kolegům ze serveru The Verge se do rukou dostal první oficiální snímek chystaného OnePlus 6, který tak nade vší pochybnost bude vybaven moderním „vykousnutím“ displeje po vzoru iPhone X. A šéf značky Carl Pei cítil jako povinnost přispěchat s detailním vysvětlením použití tohoto designového prvku, který určitě nepadne do oka každému a pro mnohé je poměrně kontroverzní.

Podle jeho slov dává použití displejového vykousnutí smysl, protože umožní posunutí notifikační lišty a samotný displej tak zobrazí více obsahu. Vykousnutí by navíc mělo být výrazně menší než u iPhone X (19.616 x 7.687 mm), ale větší než u průkopníka tohoto designu Essential PH-1. Carl Pei tvrdí, že menší výřez už by nebylo možné vyrobit bez vynechání některých důležitých senzorů. Pozice ukazatele hodin by se měla přesunout do levého horního rohu a pravý by tak měl být vyhrazen pro status ikony. Displej by měl nabídnout také prozatím nejvyšší poměr displeje k tělu telefonu ze všech OnePlus modelů dosahující 90 %.

Údajně také bylo otestováno přes 1000 aplikací z Google Play, aby se vyloučila možnost možných problémů s tímto designovým řešením. Na dotaz ohledně spodního rámečku pod displejem se Carl Pei rozhovořil o extrémním navýšení ceny v případě jeho odstranění, protože Apple u iPhone X použil ohebný OLED displej. Takže podle jeho slov spodní rámeček v alespoň minimální podobě u Android telefonů ještě nějakou dobu rozhodně zůstane. Na popíchnutí o kopírovaní designu Applu reagoval zmínkou, že by se k podobnému řešení časem dopracovali také, ale samozřejmě Apple vše urychlil a rozšířil do mainstreamu.

Známý leakster Evan Blass už také ukázal údajnou fotografii zadního panelu OnePlus 6, ze které by vyplývalo vertikální uspořádání zadního duálního fotoaparátu na ose telefonu a přítomnost klasické čtečky otisků prstů. Dále pak pro mnohé důležitý fakt, že OnePlus nezanevřeli na 3.5 mm sluchátkový jack a samozřejmě USB Type-C port. Telefon bude určitě vybaven procesorem Snapdragon 845 spolu se 6 GB nebo 8 GB RAM a pravděpodobně i 3450 mAh kapacitou baterie. Vydání by se pak mělo konat někdy na konci druhého kvartálu letošního roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.