Kolegům ze serveru The Verge se do rukou dostal první oficiální snímek chystaného OnePlus 6, který tak nade vší pochybnost bude vybaven moderním „vykousnutím“ displeje po vzoru iPhone X. A šéf značky Carl Pei cítil jako povinnost přispěchat s detailním vysvětlením použití tohoto designového prvku, který určitě nepadne do oka každému a pro mnohé je poměrně kontroverzní.

Podle jeho slov dává použití displejového vykousnutí smysl, protože umožní posunutí notifikační lišty a samotný displej tak zobrazí více obsahu. Vykousnutí by navíc mělo být výrazně menší než u iPhone X (19.616 x 7.687 mm), ale větší než u průkopníka tohoto designu Essential PH-1. Carl Pei tvrdí, že menší výřez už by nebylo možné vyrobit bez vynechání některých důležitých senzorů. Pozice ukazatele hodin by se měla přesunout do levého horního rohu a pravý by tak měl být vyhrazen pro status ikony. Displej by měl nabídnout také prozatím nejvyšší poměr displeje k tělu telefonu ze všech OnePlus modelů dosahující 90 %.

Údajně také bylo otestováno přes 1000 aplikací z Google Play, aby se vyloučila možnost možných problémů s tímto designovým řešením. Na dotaz ohledně spodního rámečku pod displejem se Carl Pei rozhovořil o extrémním navýšení ceny v případě jeho odstranění, protože Apple u iPhone X použil ohebný OLED displej. Takže podle jeho slov spodní rámeček v alespoň minimální podobě u Android telefonů ještě nějakou dobu rozhodně zůstane. Na popíchnutí o kopírovaní designu Applu reagoval zmínkou, že by se k podobnému řešení časem dopracovali také, ale samozřejmě Apple vše urychlil a rozšířil do mainstreamu.

Známý leakster Evan Blass už také ukázal údajnou fotografii zadního panelu OnePlus 6, ze které by vyplývalo vertikální uspořádání zadního duálního fotoaparátu na ose telefonu a přítomnost klasické čtečky otisků prstů. Dále pak pro mnohé důležitý fakt, že OnePlus nezanevřeli na 3.5 mm sluchátkový jack a samozřejmě USB Type-C port. Telefon bude určitě vybaven procesorem Snapdragon 845 spolu se 6 GB nebo 8 GB RAM a pravděpodobně i 3450 mAh kapacitou baterie. Vydání by se pak mělo konat někdy na konci druhého kvartálu letošního roku.