Nezaujatý fanoušek mobilních telefonů má dnes opravdu žně, protože po ranním uvedení Xiaomi Mi MIX 2S se odpoledně v Paříži předvedly i nové vlajkové kusy od Huawei a jak Huawei P20 tak zejména P20 Pro vypadají opravdu skvěle. Navíc už máme v ruce i oficiální informace od českého zastoupení firmy, takže známe přesné ceny pro náš trh a jiné detaily. Tak vzhůru do toho.

Vykousnuté displeje po vzoru iPhone X momentálně vládnou světu a nové kousky od Huawei jsou toho jen dalším důkazem. Výřez displeje je však poměrně malý a nepůsobí tak rušivě jako některé modely od konkurence. Potlesk si však zaslouží bezesporu umístění čtečky otisků prstů na přední stranu ( i když je na první pohled poměrně malá) hned pod displej, protože jsem si jistý, že nejsem mezi zákazníky osamělý v preferenci tohoto řešení. Telefony budou k dostání ve čtyřech barevných verzích a zejména nový Twilight (tedy Soumrak) je velmi zajímavý, mrkněte na něj v obrázcích.

Menší a levnější Huawei P20 má tloušťku těla jen 7.65 mm a váhu 165 g, přičemž větší P20 Pro na tom není o mnoho hůře, tloušťka 7.8 mm a váha 180 g. Samozřejmě jde o FullView telefony s minimálními rámečky. P20 má k dispozici 5,8-palcový IPS displej s rozlišením 2280×1080 pixelů a P20 Pro pak vše vylepší 6,1-palcovým OLED displejem a rozlišením 2240×1080 pixelů. Oba telefony mají slušivá skleněná záda, ale navzdory tomu nepodporují bezdrátové nabíjení.

Hardwarová výbava byla dopředu známá a je tedy jasné, že oba kusy dostanou osvědčený procesor Kirin 970 s dedikovaným NPU čipem pro potřeby umělé inteligence a grafikou Mali G-72. Pro náš trh máme i velmi jednoduché rozlišení kapacity pamětí, protože P20 bude k dostání jen se 4 GB RAM a 128 GB vnitřního úložiště a P20 Pro jen se 6 GB RAM a 128 GB vnitřního úložiště. Samozřejmostí je Android 8.1 Oreo s nadstavbou EMUI 8.1, kapacity baterie jsou pak 3400 mAh u menšího modelu a 4000 mAh u P20 Pro. Bez zajímavosti není ani certifikace IP53 pro P20 a voděodolná IP67 u P20 Pro.

This slideshow requires JavaScript.

Hlavním tahákem obou modelů je však určitě fotografické vybavení, protože na něm se rozhodně nešetřilo. Začneme u přední selfie kamerky s rozlišením 24 Mpix (f/2.0)  s funkcí AI vylepšení vzhledu a 3D osvětlením. Ale tím to jen začne, protože Huawei P20 má zadní duo Leica 12 Mpix (RGB a f/1.8) + 20 Mpix (monochromatický a f/1.6), samozřejmě s podporou AI a nové AIS – tedy stabilizace obrazu s podporou právě AI. Do extrému to pak dovede Huawei P20 Pro s trojicí fotoaparátů Leica 40 Mpix (RGB a f/1.8) + 20 Mpix (monochromatický a f/1.6) + 8 Mpix (teleobjektiv s f/2.4 a 3x zoomem). Tato kombinace je opravdu monstrózní a zvládne až 5x hybridní zoom a zachycení fotografie za nízkého osvětlení až do citlivosti ISO 102400. Natáčení videa u obou modelů pak podporuje šestiosou stabilizaci  a slow motion až 960fps.

Za kvalitu a parádní výbavu se však samozřejmě platí a Huawei už se nám vyprofiloval jako výrobce, co se vysokých cen prostě nebojí. Huawei P20 bude u nás k dostání s oficiální cenou 16.999 Kč a P20 Pro pak za lidových 21.999 Kč. A pokud jste fanoušky česko-slovenské divy Dary Rolins, tak vám určitě v hlavě budou zvonit „Zvonky šťastia“ při informaci, že právě ona bude novou ambasadorkou značky Huawei pro naše končiny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.