S boomem maximalizování přední plochy displejů a bezrámečkového designu narůstá poptávka po integraci čtečky otisků přímo do displeje, protože na zadní straně to prostě není ono. Zatím se vše povedlo dotáhnout do konce pouze značce Vivo s modely X20 Plus UD a X21 UD, ale na cestě by měly být i další pokusy od renomovaných firem. Jednou z nich by měl být i Huawei s připravovanou vlajkovou lodí Huawei Mate 11.

Samozřejmě jde ještě o běh na dlouhou trať, protože tohoto telefonu bychom se měli dočkat až někdy ve druhé polovině letošního roku, spíše však až na jeho konci. Ale práce už určitě probíhají a podle posledních zpráv Huawei spolupracuje s Qualcommem na využití ultrasonické čtečky otisků prstů integrované přímo v displeji.

Qualcomm do tohoto vývoje zapojil i taiwanskou firmu GIS a čínské O-film Tech, takže rozhodně neponechává nic náhodě a horečně se snaží vyvinout tuto technologii v použitelné verzi už v dohledné době. Je však jasné, že nepůjde o zrovna levný počin a cenově by se mělo jednat o zhruba trojnásobné náklady na výrobu v porovnání s konvenčním řešením čtečky otisků.

Ale výhody budou nezanedbatelné, protože by senzory měly mít tloušťku pouhých 0.44 mm, což znamená, že by měly fungovat až přes 800 mikronů tloušťky skla, pro porovnání klasické řešení si poradí pouze se 200-300 mikrony. A k zahození nebude ani odolnost proti vnějším vlivům, protože by čtečka tak měla být imunní na problémy s mokrými či mastnými prsty. Tak držme palce, ať se už brzy jedná o standardní výbavu většiny telefonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.