Jak se pomalu blíží velmi očekávaná nová generace OnePlus, tak samozřejmě narůstá i aktivita kolem všemožných úniků informací a spekulativních odhalení. Už v minulých dnech a týdnech jsme se dočkali prvních obrázků a odhalených specifikací chystaného OnePlus 6, které se ale v podstatě ve všem shodují. Dnešní soupis hardwarového vybavení není výjimkou a dá se říci, že v něm nenajdeme žádné překvapení.

Označení A6000 je pro OnePlus typické a měl by tedy na OnePlus 6 sedět. Displej je uveden jako 6,28-palcový AMOLED s rozlišením 2280×1080 pixelů, což znamená poměr stran 19:9 a garantované užití „vykousnutého“ designu. Procesor Snapdragon 845 je samozřejmostí a dnešní verze má k dispozici 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Je klidně možné, že takhle bude vypadat základní varianta a letos se nedočkáme 64 GB úložiště, protože se už na webu objevily snímky s 256 GB a dokonce 512 GB vnitřní paměti. Ty by pak měly mít i 8 GB RAM, stejně jako vybavenější verze minulé generace.

Fotografické vybavení bude opět na výborné úrovni, zadní duo bude mít rozlišení 16 Mpix + 20 Mpix a oba senzory se budou chlubit světelností f/1.7. Doplní je pak 20 Mpix selfie kamerka se světelností f/2.0. Baterie bude mít kapacitu 3450 mAh, systém je uveden jako Android 8.1 Oreo a telefon bude tenký pouze 7.5 mm se 175 g živé váhy. Toť řeč čísel a rozsypaného čaje.

Specifikace jsou kromě procesoru a pamětí v podstatě zcela identické s Oppo R15, což opět není velkým překvapením, protože model OP jsou vždy po designové stránce s Oppo shodné. To však přináší několik velkých otazníků, protože se u OnePlus 6 původně šuškalo o čtečce otisků prstů integrované přímo do displeje, což R15 rozhodně nemá a je tak velmi diskutabilní zda k tomu tak dojde. Jiné zásadní rozdíly jako je absence USB Type-C portu by snad měly být automaticky napraveny, OnePlus Type-C koneckonců potřebuje pro svoje Dash Charge nabíjení. Stále tak není ve spoustě věcí jasno a spekulace tak mohou vesele bujet dále.