Po humbuku, který proběhl kolem telefonů Oppo R15 a R15 Dream Mirror Edition, se dočkal nenápadného a tichého představení i Oppo A1.

Dost možná byla prezentace A1 nevýrazná i proto, že jde o entry-level telefon, bez módních prvků jako je výřez nad horním displejem a je určen hlavně těm, kteří chtějí mít sice designově povedené zařízení, ale chtějí jej používat jen pro ty nejzákladnější účely.

Na Oppo A1 je sympatické to, že jeho vzhled je moderní s trendy displejem s poměrem stran 18:9, má štíhlé tělo a bude nabízen v zajímavých barevných variantách jako je sytě červená, tmavě modrá a klasická bílá.

Oppo A1

Telefon má v rámci pamětí dostačující konfiguraci, 4 GB RAM a 64 GB ROM jistě dobře poslouží. Výrobce, bohužel, neuvedl jaký typ procesoru byl použit. Co se displeje týče, tak ten je 5,7 palcový s 2.5D sklem. Jeho rozlišení je taktéž zatím v utajení.

Zadní fotoaparát je 13 MPix s LED bleskem a přední selfie kamerka je 8 MPix. Snímač otisků chybí, pro odemknutí by měl sloužit Face Unlock. Co se ovšem stane, když tato funkce selže a bez snímače otisků nebude možno telefon zprovoznit?

Posledním známým parametrem je kapacita baterie, která činí přijatelných 3180 mAh. Pokud se ptáte na cenu, vězte, že Oppo A1 se bude prodávat za 1399 jüanů, což je v přepočtu 221 dolarů. Do prodeje se dostane 1. dubna/apríla. Předobjednat lze zatím jen varianty červenou a modrou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.