Dnes jsme se na tiskové konferenci v čínském Pekingu dočkali představení nových produktů Lenova a nebylo jich zrovna málo. K vidění byly poprvé oficiálně modely Lenovo S5, Lenovo K5, Lenovo K5 Youth edition, Hi-Fi sluchátka nebo chytré hodinky. Nejzajímavějším kouskem je samozřejmě hned první zmíněný kousek S5, na který ve firmě hodně spoléhají.

Tělo Lenova S5 je vyrobeno z jednoho kusu hliníku 6-series používaného v leteckém průmyslu a obráběném CNC procesy, pískováním, leštěním a dalšími tunami procesů. Ale výsledek stojí za to, protože by telefon měl poskytnout velmi příjemné pocit držení zadního panelu.

Telefon je vybaven 5,7-palcovým full-screen displejem s FullHD+ rozlišením 2160×1080 pixelů a poměrem stran 18:9. Pod kapotou pak najdeme osmi-jádrový procesor Snapdragon 625 spolu se 3GB/4GB RAM a 32GB/64GB/128GB vnitřní paměti nebo 3000 mAh baterii, která by měla díky speciální šetřící technologii vydržet až 23 hodin čistého užívání.

Tahákem tohoto modelu bude duální zadní fotoaparát se 13 Mpix černobílým snímačem doplněným klasickým 13 Mpix RGB kusem. Černobílý senzor je zodpovědný za snímání detailů a barevná pak zachycuje barevné podání. Světelnost je f/2.2, maximální rychlost ostření 0.09s a osmi-vrstvou  hloubku pole. Vybaven bude i spoustou funkcí s černobílými snímky a manuálním nastavení úrovní bílé. Přední selfie kamerka pak je 16 Mpix a bude podporovat až 100 úrovní AI vylepšení krásy a rozpoznání tváře.

Co se týče softwaru tak Lenovo S5 poběží na ZUI a bude používat U-touch 4.0 interakci nebo ovládání gesty, které by dokonce mělo nahradit tradiční virtuální klávesy. Takže třeba tažením na pravou stranu otevře panel ovládání a na levou stranu funkce zpět, intuitivní a šikovné.

Co se týče ceny, tak základní verze Lenova S5 se 3 GB RAM + 32 GB vnitřní paměti bude k mání za 999 juanů (asi 157 dolarů), 4 GB + 64 GB verze bude stát 1199 juanů (asi 189 dolarů) a 4 GB + 128 GB koupíte za 1499 juanů (asi 236 dolarů). Telefon už je v předprodejích a do prvních reálných prodejů by se měl dostat už 23. března.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.