Telefony s velkou kapacitou baterie jsou momentálně v kurzu a zákazník je dokonce ochoten tolerovat nárůst v masivnosti a tloušťce telefonu, pokud je vykompenzován právě i kapacitou baterie. A v Bluboo jsou evidentně připraveni trendu naslouchat, protože se chystá na trh Bluboo S3 s velkou baterií, který byl poprvé předveden na MWC 2018. A dnes pro vás máme něco málo informací o tomto modelu přímo z oficiálních zdrojů.

Bluboo S3 bude vybaveno velkým 6-palcovým in-cell Sharp displejem s poměrem stran 18:9 a tloušťka telefonu bude 11.2 mm při rozměrech 157.8×75.5 mm. Hlavním tahákem modelu bude samozřejmě masivní 8500 mAh baterie podporující rychlo nabíjení MTK PE 3.0 12V/2A. Nabíjení telefonu by tak mělo trvat jen 2.5 hodiny a výrobce se kasá, že při normálním používání by pak měl telefon vydržet až 6 dní. V porovnání s dalším populárním „držákem“ od konkurence a jeho 6030 mAh baterií a 10 mm tloušťky nabyde S3 pouze o 20 % právě v tloušťce telefonu, ale získá 40 % kapacity.

Z designových nákresů také vyplývá, že telefon bude mít zaoblené okraje zadního panelu a k lepšímu úchopu i speciální protiskluzovou texturu, rámeček pak bude samozřejmě kovový. K nabíjení pak bude sloužit USB Type-C 3.0 port, který podporuje OTG a je až dvakrát rychlejší než standardní řešení. Podpora zpětného nabíjení s výstupem 1A pak zaručí, že se Bluboo S3 dá jednoduše proměnit i ve schopnou powerbanku. Telefon by se měl dostat na trh někdy v dubnu s cenou pod 200 dolarů a více informací naleznete na oficiálních stránkách výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.