Mobilní technologie kráčí vpřed mílovými kroky a v roce 2018 se očekává vzestup nástup 5G sítí a rapidní vzestup AI čipů (tedy umělé inteligence). Velká jména z branže jako Qualcomm nebo Mediatek už na těchto technologiích horečně pracují a do hry by brzy měl i přibýt i vývojáři Spreadtrum. Podle dostupných informací by se první 5G čipset Spreadtrum mohl do průmyslové produkce dostat zhruba za rok.

A když už mluvíme o firmě Spreadtrum, tak se sluší zmínit změnu ve vedení, protože se novým CEO stal pak Zeng Xuezhong, což je v čínských kruzích velmi známé jméno a bývalá legenda značky ZTE. Vzhledem k jeho minulým úspěchům a zaměření na inovaci za každou cenu nás určitě čeká zajímavý vzestup značky Spreadtrum. Ale k podmanění trhu je nutné mít i pořádné spojence a proto Spreadtrum uzavřelo partnerství s Leagoo, jakožto zaběhlou značkou na trhu s mezinárodním přesahem.

Leagoo jsou rozhodně v poslední době na vzestupu a jedná se o jednu z hlavních čínských exportních značek mobilních telefonů se silným zastoupením v jihovýchodní Asii a velkých plánech pro Evropu a Afriku. I když zdaleka nedosahují velikosti gigantů jako Huawei nebo Xiaomi, tak jsou schopni růst ještě zvýraznit a pro rok 2018 mají smělé plány zahrnující přes 10 milionů prodaných telefonů. Jejich CEO Johnson Zhuang také nedávno představil novou „eco prodejní platformu“, která se pokusí integrovat online a offline prodeje a mimo jiné otevřeli mnoho poboček po celém světě. A z marketingového hlediska je určitě velmi důležitý sponzoring fotbalového klubu z Premier League – Tottenham Hotspur.

Na začátku roku 2017 jsme už také mohli potkat první produkt společné práce Spreadtrum a Leagoo v podobě telefonu Leagoo T5C jako prvním kusem s novým procesorem Spreadtrum SC9853i. Takže se dá v podstatě najisto očekávat, že premiéra nového 5G čipsetu s AI funkcemi bude opět pod vlajkou některého z telefonů značky Leagoo. Tak jsme zvědavi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.