Nového modelu Oppo R15 se dočkáme už velmi brzy a i když už většinu specifikací známe dopředu, tak jsme se dnes dočkali velmi zajímavého odhalení souvisejícího s fotoaparátem v tomto telefonů. Podle všeho by totiž mělo R15 dostat do vínku současnou vlajkovou loď v portfoliu mobilní fotografie, Sony IMX519.

Jak už víme z předchozích článků a informací, tak Oppo R15 bude mít zadní duální fotoaparát s kombinací 16 Mpix + 5 Mpix senzorů a selfie kamerka dostane dokonce 20 Mpix snímač. A právě Sony IMX519 bude tím 16 Mpix kouskem u zadního fotoaparátu. Takže co můžeme od tohoto pokročilého senzoru očekávat ?

Snímač (CMOS) je nejdůležitější částí mobilního fotoaparátu a platí, že čím větší senzor, tím lépe. Velikost CMOS je totiž vlastně velikostí fotocitlivé vrstvy a platí tak, že s větším senzorem narůstá i plocha jednotlivého pixelu. Takže může získat lepší optický signál, více fotonů a zkrátka umožní získat kvalitnější snímek s nižším šumem. S velikostí senzoru však samozřejmě narůstá i výrobní cena, takže jde o přímou úměru, kterou musejí výrobci telefonů vybalancovat.

A Oppo R15 by mělo opravdu mít větší a lepší CMOS, v porovnání s předchozí vlajkovou generací Sony IMX398 by měl IMX519 poskytnout výrazně lepší výkon zejména v nočních scénách. Vzorkovací frekvence byla zdvojnásobena, takže se bude fotit rychleji a přesněji. Senzor má 1.22μm velké pixely 1/2.6-palcovou velikost senzoru samotného, takže jde opravdu o nárůst po všech stránkách. No nebudeme zapírat, jsme zvědavi a těšíme se.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.