Okamžik na který domácí fanoušci značky Xiaomi netrpělivě čekají už podle všeho nebude příliš daleko. Novinkový Xiaomi Redmi Note 5 Pro nejprve navštívil indický trh 14. února a 16. března se pak dostalo i na ten čínský. Do Evropy by pak dle poslední zpráv měl dorazit ve velmi brzké budoucnosti a na světlo se už dostal první nástřel cen. Ty jsou pro Evropy nastaveny výrazně výše, než se původně předpokládalo, ale na druhou stranu bychom se měli dočkat kompletní podpory domácích LTE frekvencí, takže půjde opravdu o Global verzi.

Veškeré informace pochází z Twitteru velmi dobře zasvěceného experta Rolanda Quandta, takže se jim dá věřit, zmíněný pán se mýlí jen velmi zřídka. Cena základního modelu se 3GB/32GB paměti by se měla pohybovat kolem 230 euro (v přepočtu asi 1800 juanů) a 4GB/64GB verze za 270 euro (asi 2100 juanů). Ceny v juanech uvádím pro porovnání s cenami na jiných trzích, protože v Indii pořídíte vyšší verzi v přepočtu za 1400 juanů a 6GB/64GB verzi za zhruba 1700 juanů…. Evropské ceny jsou opravdu výrazně vyšší, ale to je bohužel realita i u jiných značek.

Jak známo, tak Xiaomi Redmi Note 5 Pro může nabídnout 5,99-palcový displej, zbrusu nový procesor Snapdragon 636, 3GB/4GB/6GB RAM, 32GB/64GB vnitřní paměti, 12 Mpix + 5 Mpix duální zadní fotoaparát, 20 Mpix přední selfie kamerku a 4000 mAh kapacitu baterie.  Jedná se tak o jeden z nejočekávanějších modelů ve střední třídě, který rozhodně zamíchá domácím trhem. Ale nejsem si jist, zda nejsou ceny nastaveny příliš vysoko… Konkrétní datum vydání v Evropě sice nebylo zmíněno, ale pokud už jsou k dispozici rámcové ceny, tak opravdu nebude daleko.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.