Mohlo by se zdát, že se společnost Huawei plně soustředí na blížící se prezentaci své letošní řady P20 a vývoj ostatních telefonu tak trochu odložila stranou. Ovšem není tomu tak. Na síti se objevily rendery Huawei Y7 pro letošní rok.

Dalším důkazem, že vývojáři Huawei nezahálejí by mohl být i Huawei Y9 (2018), který byl představen před pár dny, i když žádné velké halo se kolem jeho prezentace nekonalo. Y9 ovšem modelová řada Y pro letošek nekončí.

Snímky Huawei Y7 (2018) ukazují, že letošní model bude vycházet a navazovat na model loňský a bude spadat do nižší až střední třídy.

Rendery Huawei Y7

Na první pohled to vypadá, že jsou si Huawei Y7 a Y9 podobné, ale jde jen o design, parametrově je na tom Huawei Y7 (2018) trochu hůř. Například v rámci foto výbavy zde najdeme pouze jednoduchý fotoaparát s rozlišením 13 MPix. I displej Y7 by měl mít nižší rozlišení, předpokládá se 1440×720 pixelů.

Rendery Huawei Y7

Další specifikace, které můžeme z obrázků dedukovat je snímač otisků prstů na zadní straně, 3,5 mm audio jack na spodní hraně a tlačítka pro zapnutí/vypnutí a ovládání hlasitosti na hraně pravé. Slot pro SIM karty je pak vlevo.

O tom, kdy by mohl být Huawei Y7 (2018) uveden na scénu se také zatím jen spekuluje. Podle data na displeji renderu by to mohlo být 15. dubna/apríla, ale to opravdu tančíme na tenkém ledě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.