Oukitel WP5000 je zatím posledním počinem od této čínské značky a  tentokrát se jedná o pořádně odolný model. Díky certifikaci IP68 by měl vydržet bez ztráty kytičky opravdu velmi hrubé zacházení a dnešní video by toho mělo být jen dalším důkazem. Tak co na nás tvůrci přichystali dnes ?

Samozřejmě další slušnou porci destrukce a (marné) snahy o zničení krtka, tedy ehm telefonu. Vše začne pěkně hezky postupně volným pádem z mostu z výšky 4.5 metru, pak následuje etuda s kladivem a seanci zakončí pečlivé dvojnásobné přejetí autem. A výsledek ? Očekávaný, protože telefon vše ve zdraví přežil a dále funguje.

Tělo telefonu je zpracováno pomocí velmi bytelné kombinace kovu, plastu a gumy, takže se pak není čemu divit, že něco vydrží. Chráněny jsou USB porty a SIM slot, takže certifikace IP68 zaručuje zabránění poškození vodou a nepronikne ani mezírkami mezi šroubky. Speciální je ta také ochrana mikrofonu a reproduktoru dokonce proti páře.

Oukitel WP5000 se od minulého odolného kousku značky K10000 Max odlišuje zejména tloušťkou a výrazně menší mohutností, ale to se dalo očekávat díky menším rozměrům a kapacitě baterie. Telefon může nabídnout 5.7-palcový displej s HD+ rozlišením a poměrem stran 18:9, procesor Mediatek Helio P25, 6 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti, 16 Mpix (interpolace na 21 Mpix) + 5 Mpix duální zadní fotoaparát, 8 Mpix přední selfie kamerku interpolovanou na 13 Mpix, 5200 mAh baterii a podporu rychlo-nabíjení 12V/2A.

Podle vyjádření Oukitel by měl WP5000 dorazit na trh někdy koncem března, ale k dispozici jsou už registrace na stránkách značky, díky kterým je možné získat $40 slevové kupóny na předprodeje. Dva šťastní výherci pak telefon získají zcela zdarma. Tyto promo akce potrvají až do 27. března na oficiálních stránkách Oukitelu. Takže se na ně určitě podívejte.