Výpisy Geekbench odhalily testované zařízení Xiaomi s kódovým označením Dipper a procesorem Snapdragon 845. Vzhledem k tomu, že kromě Xiaomi Mi Mix 2S by měl mít i Xiaomi Mi 7 čipset Snapdragon 845, začalo se ihned spekulovat, že je to právě on.

Společnost Xiaomi je navíc pověstná tím, že ráda pro svá zařízení používá kódová označení podle souhvězdí a tak by Dipper mohlo být odvozeno od Big Dipper, což je Velký vůz a zároveň by mohlo jít právě o Mi 7.

Dipper

Co tedy přesně z výpisu Geekbench vyčteme? Jak již bylo řečeno, procesorem je Snapdrgaon 845 s 6 GB RAM a zařízení běží na Android 8.0 Oreo. V single-core testu dosáhl telefon na 2449 bodů a v multi-core testu má skóre 8309 bodů.

Další parametry Xiaomi Mi 7 sice mají reálný základ ve firmwarových souborech, které rozebrali pánové XDA, ale nejsou potvrzeny. Mohli bychom tedy čekat OLED displej s funkcí Always-On Display a úhlopříčkou 6,01 palce. Hovoří se také o duálním fotoaparátu, IR blasteru a nebo NFC či bezdrátovém nabíjení.

Podle všech předpokladů a očekávání by mohl být Xiaomi Mi 7 prezentován v červnu/júni tohoto roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.