Společnost Uhans po delší přestávce uvolnila na konci prosince/decembra 2017 do prodeje svůj nový model odolného telefonu s certifikací IP68. Tento nový outdoorový telefon nese název Uhans K5000. Co u něj můžeme vypíchnout? Jsou to tři základní věci.

Slušná baterie

Uhans K5000 využívá baterii Sony, která má kapacitu 5000 mAh, a která podle testů (k dispozici je video na Youtube) je schopna poskytnout energii pro váš telefon po dobu nejméně 9 hodin při intenzivním používání. Pokud jste však běžným uživatelem a spokojíte se s normálním voláním, občasným zapnutím navigace a průměrným surfováním po internetu, může vám přístroj na jedno nabití vydržet až 3 dny.

Odolnost a certifikace IP68

Model K5000 od společnosti Uhans je chráněn před proniknutím prachu a rovněž vydrží ponoření pod vodní hladinu až do hloubky až 1,5 metru po dobu až půl hodiny. Rovněž je odolný proti nárazům a vibracím, a to vše díky jeho certifikaci IP68.

Navigace a Walkie Talkie

Zařízení je vybaveno mezinárodně certifikovanými GPS navigacemi a satelitními navigačními systémy Glonass, BeiDou s A-GPS. Dále zde najdeme integrovaný kompas, orientační senzor, snímač akcelerometru a senzor magnetického pole. Nechybí také systém Walkie Talkie, který můžete využít pro komunikaci v místech bez signálu.

Co se ostatních parametrů týká, model K5000 má 5,0 palcový LG displej chráněný pevným sklem Corning Gorilla Glass 4. Zbytek specifikací zahrnuje šesti jádrový procesor MT6753 doplněný 3 GB RAM a 32 GB interního úložiště, které lze rozšiřovat až o 128 GB. Nechybí také podpora OTG. Přední i zadní kamery jsou dodávány společností Sony a mají rozlišení 5 respektive 13 MPix. Zadní strana je i místem pro snímač otisků prstů. Celý přístroj běží na operačním systému Android 7.0 Nougat.

Podrobné specifikace si můžete prohlédnout na oficiálních webových stránkách společnosti Uhans.