Ohodnoťte článek

Společnost Uhans po delší přestávce uvolnila na konci prosince/decembra 2017 do prodeje svůj nový model odolného telefonu s certifikací IP68. Tento nový outdoorový telefon nese název Uhans K5000. Co u něj můžeme vypíchnout? Jsou to tři základní věci.

Slušná baterie

Uhans K5000 využívá baterii Sony, která má kapacitu 5000 mAh, a která podle testů (k dispozici je video na Youtube) je schopna poskytnout energii pro váš telefon po dobu nejméně 9 hodin při intenzivním používání. Pokud jste však běžným uživatelem a spokojíte se s normálním voláním, občasným zapnutím navigace a průměrným surfováním po internetu, může vám přístroj na jedno nabití vydržet až 3 dny.

Odolnost a certifikace IP68

Model K5000 od společnosti Uhans je chráněn před proniknutím prachu a rovněž vydrží ponoření pod vodní hladinu až do hloubky až 1,5 metru po dobu až půl hodiny. Rovněž je odolný proti nárazům a vibracím, a to vše díky jeho certifikaci IP68.

Navigace a Walkie Talkie

Zařízení je vybaveno mezinárodně certifikovanými GPS navigacemi a satelitními navigačními systémy Glonass, BeiDou s A-GPS. Dále zde najdeme integrovaný kompas, orientační senzor, snímač akcelerometru a senzor magnetického pole. Nechybí také systém Walkie Talkie, který můžete využít pro komunikaci v místech bez signálu.

Co se ostatních parametrů týká, model K5000 má 5,0 palcový LG displej chráněný pevným sklem Corning Gorilla Glass 4. Zbytek specifikací zahrnuje šesti jádrový procesor MT6753 doplněný 3 GB RAM a 32 GB interního úložiště, které lze rozšiřovat až o 128 GB. Nechybí také podpora OTG. Přední i zadní kamery jsou dodávány společností Sony a mají rozlišení 5 respektive 13 MPix. Zadní strana je i místem pro snímač otisků prstů. Celý přístroj běží na operačním systému Android 7.0 Nougat.

Podrobné specifikace si můžete prohlédnout na oficiálních webových stránkách společnosti Uhans.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.