Značka Huawei se během vypracovala mezi současnou trojici nejúspěšnějších telefonních producentů a i u nás má mezi uživateli velké zastoupení a popularitu. V poslední době zaujaly zejména jejích vlajkové modely Mate 10 a chystaný P20, ale podle slov prezidenta firmy Ren Zhengfeie se v roce 2018 zaměří hlavně na nižší a střední třídu. Ostatně 90 % celosvětově prodaných telefonů je právě odtud. A další takovou vlaštovkou je další update modelu řady Y, konkrétně Huawei Y9 (2018).

Ten bude chtít zazářit ve střední třídě tloušťkou jen 7.9mm a k tomu bude mít i poměrně velmi slušnou výbavu. Ta bude zahrnovat 5,93-palcový IPS LCD displej s poměrem stran 18:9 a FullHD+ rozlišením, procesor Kirin 659, 3 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti, zadní čtečka otisků prstů, 4000 mAh baterie a Android 8.0 Oreo spolu s nadstavbou EMUI 8.0. Dojde i na čtveřici fotoaparátů, 13 Mpix + 2 Mpix zadní dvojička a 16 Mpix + 2 Mpix přední selfie duo.

Na první pohled Huawei Y9 (2018) velmi připomíná nevlastního bratříčka Honor 9 Lite, ale má větší displej, baterii a nepatrně lepší fotoaparáty. Je tak opět s podivem jak si značka Huawei konkuruje v podstatě s vlastními modely, stejný problém je i u vyšší třídy. I cena Y9 (2018) bude nastavena velmi rozumně zhruba na 250 dolarů a telefon by měl být dostupný v černé, modré a zlaté verzi. První přijde na řadu trh v Thajsku, ale globální dostupnost by měla následovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.