Xiaomi se sice připravuje na prezentaci Mi Mix 2S, která proběhne 27. března/marca, ale zdá se, že paralelně pracuje i na produkci dalších zařízení. V Geekbench se totiž objevil telefon Xiaomi, který nese název Berlin.

Berlin bude zřejmě jen jakési kódové označení a ne oficiální název, ale určitě zajímavější je další část výpisu, protože z něj plyne, že Xiaomi Berlin by měl být osazen procesorem Snapdragon 632.

Telefon Xiaomi

Podle výpisu by měl mít procesor šest jader a základní takt 1,02 GHz s 3 GB RAM. Jeho single-core skóre je 1155 bodů a multi-core pak 2738, což je v prvním případě více než u zařízení se Snapdragon 630, ale v případě druhém podstatně méně.

V souvislosti s tím se musíme pozastavit i nad počtem jader, protože Snapdragon 632 by měl být osmi jádrový nikoli šesti jádrový, jak je uvedeno ve výpisu.

Mohlo by se tedy jednat jen o testovací prototyp, který ve finále vůbec do výroby nepůjde. Navíc není zcela jasné, zda Qualcomm hodlá vůbec Snapdragon 632 pustit do ostrého provozu, protože procesory Snapdragon 630 a 636 jsou v současnosti víc než dostačující a navíc se stále ve velkém vyrábějí i telefony se Snapdragon 625.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.