Odolné telefony jsou v současnosti velmi populární a není se moc čemu divit. Dnešní uživatel chce mít jistotu, že případné hrubší zacházení nebo nějaká malá nehoda nebude mít pro telefon fatální následky. A v Oukitelu nedávno oznámili vydání nového odolného kousku Oukitel WP5000 s certifikáty armádní odolnosti, který by se měl stát nástupcem oblíbeného K10000 Max.

A v následujícím videu telefonu dají opravdu zabrat a pořádně otestují limity jeho odolnosti a certifikace IP68. Chudák telefon strávil 15 hodin zavřený v mrazáku v bloku ledu, poté absolvoval 5 minutovou koupel ve vařící vodě a nakonec i bahenní dobrodružství. Samozřejmě bez jakýchkoli následků o čemž se můžete přesvědčit na vlastní oči.

Kromě ochranných prvků a certifikací může WP5000 nabídnout například odolný 5,7-palcový displej s poměrem stran 18:9 a HD+ rozlišením, procesor Helio P25, 6 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti, 21 Mpix +5 Mpix zadní duální fotoaparát nebo 5000 mAh kapacitu baterie s 9V/2A nabíjením skrze USB Type-C port slibující alespoň dva dny výdrže.

Podle vyjádření Oukitelu by se WP5000 měl dostat na trh někdy na konci března, ale už dnes se můžete na jejich webových stránkách zaregistrovat k odběru novinek a získat slevový kupón na předprodeje. A dva náhodně vylosovaní šťastní výherci dokonce získají telefon zcela zdarma. Tak proč nezkusit štěstí.