Každý z fanoušků značky Huawei  a mobilních telefonů obecně už má dávno v kalendáři červenou fixou zaškrtnuto datum 27. března, kdy se dočkáme v Paříži oficiálního představení  nových modelů Huawei řady P. Všechny tři kousky, tedy jak Huawei P20, P20 Pro a P20 Lite se už v posledních dnech a týdnech dočkaly nesčetných článků, úniků a spekulací, ale teprve dnes vyšlo na svět předpokládané cenové zařazení těchto telefonů.

A jde dokonce údajně přímo o evropské ceny, takže by se měly zhruba podobat našim. Ale už teď je jasné, že nepůjde zrovna o levnou záležitost… Základní Huawei P20 by se měl podávat za ještě přijatelných 679 euro (tedy zhruba 836 dolarů), ale u verze P20 Pro by měly náklady vyšplhat až na 879 euro (tedy 1107 dolarů). Ořezaná verze P20 Lite nás pak vyjde na 369 euro, tedy v přepočtu na 454 dolarů. A to nejsou zrovna lidová čísla.

Navzdory velmi rozdílné ceně bychom u obou modelů P20 a P20 Pro měli najít ten stejný procesor, výkonný Kirin 970 s umělou inteligencí, ale P20 Pro by nakonec měl být jediným modelem s trojicí zadních fotoaparátů. Na zbylé dva modely nakonec zůstane pouze klasická sestava duálních fotoaparátů, s největší pravděpodobností opět s optikou Leica. Pro 20 Lite by pak měl být vybaven poměrně dietním procesorem Kirin 659, takže bude cílit na fanoušky řady P co mají hlouběji do kapsy a jde jim hlavně o design nové řady a ne o ten nejvýkonnější hardware.

Do oficiálního odhalení stále zbývají tři týdny, takže se ještě mnohé může změnit. Ale výše zmíněné ceny pochází z poměrně důvěryhodných zdrojů a v podstatě odpovídají současnému postavení značky Huawei na trhu. Tak snad aspoň budou stát za to.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.