Pokud vás zaujaly nové smartphony od  společnosti Sony představené na MWC 2018 v Barceloně, neuchvátejte jejich nákup. To nejlepší od japonského výrobce teprve přijde. Vypadá to na druhou polovinu tohoto roku. Nové zprávy uvádějí, že se usilovně pracuje na nové vlajkové lodi, která by měla 4K HDR dipslej.

Nové zařízení by mělo mít nejen 4K displej, ale i velmi tenké rámečky podle nového designu „Ambient Flow“ společnosti Sony. Bude to trochu odklon od „Omnibalance“ designu, který je typický u telefonů řady Xperia.

Specifikace

Tento chytrý telefon Sony s 4K, který je zatím bezejmenný, by měl mít displej s rozlišením 4320 × 2180 pixelů a s poměrem stran 18:9. Dále by měl IPS diplej podporovat i HDR. Použití takových displejů s vysokým rozlišením by bylo ideální pro VR, kde se společnost Sony zatím neprokázala jako solidní hráč. Procesorové vybavení by mělo být stejné jako u Sony Xperia XZ2 v podobě procesoru Snapdragon 845 s 4 GB RAM a 64 GB vnitřní pamětí.

Toto jsou zatím nejnovější zprávy, které budou dále doplňovány a upřesňovány. Uvidíme jak se ve skutečnosti výrobcům povede jejich záměr.