Původně se očekávalo, že nadcházející tisková konference značky Meizu proběhne 6. nebo 7. března a dočkáme se na ní představení novinkového modelu Meizu E3. Podle posledních zpráv ze sociální sítě Weibo však došlo ke změně a vše proběhne až 21. března v Pekingu. A cena nového telefonu by podle všeho měla být vyšší než 2000 juanů (tedy alespoň 315 dolarů).

Bez zajímavosti není ani jeden z teaserů na telefon, který obsahoval link na zhlédnutí dokumentárního filmu „The Rocking Sky“ z roku 2015, který se zabývá odbojem proti japonské okupaci v letech 1937 až 1945. Meizu si údajně pořídilo na tento film autorská práva a fanoušci jej od 8. března mohou zdarma vidět, ale není dosud zcela jasné jakou spojitost to má s nadcházejícím telefonem Meizu E3.

Meizu E3 už se také prohnalo certifikačním úřadem TENAA ve dvou variantách odlišných jen podporovanými sítěmi a tak máme poměrně dobrou představu co od něj očekávat. Mělo by tak podle všeho dostat 5,99-palcový 18:9 displej s FullHD+ rozlišením, procesor Mediatek Helio P70 se 4 GB nebo 6 GB RAM a výběr mezi 32 GB, 64 GB a 128 GB vnitřního úložiště. Dojde také na čtečku otisků prstů integrovanou v bočním tlačítku a Super mBack Home tlačítko podobné jako u modelu  Meizu 6S.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.